pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 2 lutego 2011
  • wyświetleń: 10452

K. Baczyńska Mistrzynią Polski

Podczas rozgrywanych w Spale Halowych Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych doskonale spisali się zawodnicy LKS Pszczyna. Złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski w biegu na 1500m zdobyła Karolina Baczyńska (4:44,87) wyprzedzając tuż przed metą, po pasjonującym finiszu, Angelikę Stefańską – 4:45,22 (AZS Poznań) wielokrotną medalistkę i mistrzynię Polski na średnich dystansach. Trzecie miejsce zajęła zawodniczka MKS-MOSM Bytom Anna Lempart 4:50.93.

K. Baczyńska Mistrzynią Polski
Medaliści z Pszczyny


K. Baczyńska Mistrzynią Polski


K. Baczyńska Mistrzynią Polski


Doskonałą postawę zaprezentowali zdobywcy brązowych medali Natalia Wiera i Błażej Helbik.
Natalia Wiera (zdobywczyni w 2010 roku brązowego medalu w Mistrzostwach Polski Młodziczek) w pierwszym roku w kategorii juniorek młodszych wywalczyła brązowy medal na dystansie 1000m z rekordem życiowym 3:00,36.

Pasjonujące były eliminacje i bieg finałowy na 60m juniorów: Najszybszym juniorem w 60-metrówce został Remigiusz Olszewski (6.86) wielokrotny medalista Mistrzostw Polski. Kamil Supiński, sięgnął po pierwszy medal w karierze, był wolniejszy zaledwie o 1/100. W zaciętej walce o brąz Błażej Helbik (3. przed rokiem w młodszej kategorii) pokonał Szymona Jaworskiego, obaj uzyskali po 6.92. Wynik jaki uzyskał Błażej jest jego rekordem życiowym.

K. Baczyńska Mistrzynią Polski · fot. Agnieszka Waliczek


Pechowo zakończyła swój udział w mistrzostwach Ania Szymańska zajmując drugi rok z rzędu czwarte miejsce w skoku w dal juniorek młodszych (5,30m) przegrywając brązowy medal 1centymetrem. W kategorii juniorów młodszych w skoku w dal Piotr Bryła zajął bardzo dobre szóste miejsce z wynikiem 6,39m.


W bardzo silnej obsadzie w biegu na 200m juniorek Asia Helbik zajęła trzecie miejsce w finale B. Asia w eliminacjach uzyskała wynik 25,58, zaś w finale biegnąc na pierwszym torze ( bardzo niekorzystny z powodu ostrych wiraży) 25,93. Kolejna zawodniczka – Agnieszka Waliczek w biegu na 60m uzyskując wynik 8,30 w biegu eliminacyjnym na 60m nie zakwalifikowała się do finału. Słabsza dyspozycja Agnieszki wynika z długotrwałej przewie spowodowanej kontuzją.

Marzanna Helbik / MORiS Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.