Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 7 grudnia 2010
  • wyświetleń: 3128

MMP U-18: Odwrócona klasyfikacja

W niedzielę na hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie odbył się drugi turniej eliminacyjny do Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu w kategorii U-18. Po ubiegłotygodniowych zmaganiach w Pyskowicach tym razem futsalowcy przenieśli się do Pszczyny, gdzie klasyfikacja z pierwszego turnieju stanęła dosłownie na głowie.

MMP U-18: Odwrócona klasyfikacja
Na początek 3:3 z Impulsem Alupol Siemianowice Śląskie....


MMP U-18: Odwrócona klasyfikacja
...4:6 z Akademią Futsal Pyskowice...


MMP U-18: Odwrócona klasyfikacja
i zwycięstwo 3:2 z Gwiazdą Ruda Śląska


Pszczyńska drużyna zmagania u siebie rozpoczęła od rywalizacji z liderem po pierwszym turnieju zespołem Impulsu Alupol. Zespół z Siemianowic lepiej rozpoczął tą rywalizację i prowadził już 2:0. UKS Centrum zabrał się jednak za odrabianie strat i to z powadzeniem, ponieważ dwie minuty przed końcem był już na prowadzeniu. Bardzo korzystnego wyniku nie udało się jednak utrzymać, bowiem Impuls wyrównał stan meczu na 3:3 i drużyny podzieliły się punktami. Pierwszy mecz był jednak dobrym prognostykiem na dalszą część rywalizacji.

W drugim spotkaniu zespół z Pszczyny zagrał jednak wyjątkowo nieskutecznie. Starcie z ekipą Akademii Futsal Pawłowice było wyjątkowo emocjonujące. Po znakomitym początku UKS prowadził już 2:0 niestety jeszcze przed przerwą rywale zdołali odrobić starty i to z nawiązką wykorzystując prezenty gospodarzy. Po zmianie stron pszczyńska piątka najpierw marnuje kilka znakomitych okazji by w końcu wyrównać. Remis długo się jednak nie utrzymał. Strata piłki na własnej połowie kosztowała UKS utratę czwartego gola. Zespół centrum naciskał rywali grał dobrze i odważnie atakował, ale zamiast wykorzystać swoją optyczną przewagę stracił kolejna bramkę. Nadzieja powróciła, gdy Pławecki zdobył gola numer cztery, ale ostatnie słowo należało dla futsalowców z Pyskowic i mimo, że zespół z Pszczyny był drużyną lepszą to rywale okazali się skuteczniejsi.

W ostatnim meczu turnieju przyszło się zmagać z rozpędzoną drużyna Gwiazdy. Po pierwszym nieudanym turnieju (piłkarze z Rudy Śląskiej mieli tylko jeden punkt) w Pszczynie grało się im znakomicie i po dwóch meczach mieli komplet punktów. Początek zdawał się potwierdzać tezę, że Gwiazda przeszła w ciągu tygodnia cudowna metamorfozę. Szybko stracona bramka nie podłamała jednak piłkarzy z Pszczyny, którzy doprowadzili do remisu. Po przerwie mecz był dobry, wyrównany i emocjonujący. Tym razem jednak szczęście było z drużyna UKSu i udało się wyjść na prowadzenie. Piłkarze z Rudy Śląskiej nie chcieli się jednak łatwo poddawać i wkrótce znowu był remis. Gospodarze chcąc liczyć się w walce o awans nie mogli pozwolić sobie na stratę punktów w tym meczu. Ambitna gra pozwoliła po raz drugi wyjść na prowadzenie. W końcowych czterech minutach rywale wycofali bramkarza, ale umiejętna gra w defensywie pozwoliła obronić skromne prowadzenie UKS-owi.

Wyniki pszczyńskiego turnieju sprawiły, że awans do finałów Młodzieżowych Mistrzostwa Polski w kategorii U-18 cały czas jest sprawą otwarta dla wszystkich drużyn. Słabo tym razem wypadł, bowiem zwycięzca pierwszego turnieju. Zespół Impulsu zdołał ugrać tylko dwa punkty i mimo, że utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej to ma już tylko punkt przewagi nad Akademia z Pyskowic i UKS Centrum oraz dwa punkty nad tryumfatorem pszczyńskiego turnieju zespołem Gwiazdy Ruda Śląska.

Komplet wyników II turnieju eliminacyjnego Grand Prix MMP-U18
Pszczyna, 05.12.2010

Futsal Akademia – Gwiazda 2:4
Inpuls Alupol – UKS Centrum 3:3
(bramki: Pławecki, Wawoczny, Moroń)
Gwiazda – Inpuls Alpol 5:2
UKS Centrum – Futsal Akademia 4:6
(bramki: Grygier x 2, Pławecki x2)
Futsal Akademia – Inpuls Alpol 1:1
UKS Centrum – Gwiazdka 3:2
(bramki: Grygier x2, Pławecki)

Tabela pszczyńskiego turnieju Grand Prix
Lp. drużyna, punkty, bramki
1. Gwiazda Ruda Śląska 6 11-7
2. Futsal Akademia Pyskowice 4 9-9
3. UKS Centrum Pszczyna 4 10-11
4. Inpuls Alpol Siemianowice Śląskie 2 6-9

Tabela generalna po II turnieju Grand Prix
Lp. drużyna, punkty, bramki
1. Inpuls Alpol Siemianowice Śląskie 9 16-15
2. Futsal Akademia Pyskowice 8 14-13
3. UKS Centrum Pszczyna 8 16-19
4. Gwiazda Ruda Śląska 7 15-14

Drużyna UKS Centrum U-18 zagrała w składzie:
Dawid Ogierman (br), Adam Grygier (kpt.), Mateusz Pławecki, Jakub Kiecok, Mateusz Wolski, Michał Grajcarek, Dawid Grębosz, Mateusz Wawoczny, Dawid Wilgos, Kamil Żemła. Trener: Mateusz Żemła

Kolejny turniej eliminacyjny zaplanowany jest na 29-30 stycznia 2011 roku. Wówczas drużyny rywalizować będą w Siemianowicach Śląskich.

Przypomnijmy, że eliminacje Młodzieżowych Mistrzostw Polski w kategorii U-18 odbywają się w formie turniejów. Pszczyńska ekipa przydzielana została do grupy F II Śląskiej Regionalnej Ligi Juniorów. Obok zespołu UKS-u Centrum Pszczyna rywalizują w niej: Gwiazda Ruda Śląska, Inpuls Alpol Siemianowice Śląskie oraz Futsal Akademia Pyskowice.

Awans do turnieju finałowego, który w dniach 11-13 marca 2011 roku odbędzie się w Wieliczce uzyskają po dwa najlepsze zespoły z całego cyklu Grand Prix (4 turniejów eliminacyjnych - każdy zespół organizuje jeden turniej).


UKS Centrum Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.