pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 30 września 2010
  • wyświetleń: 4839

Jakub Foltyn zdobył Puchar Polski

W ubiegły weekend Jakub Foltyn brał udział w Memoriale im. Stanisława Kirpszy w podlaskiej Sokółce.

Na dystansie 96 km Jakub potwierdził swoją wysoką formę, odjechał na solo na ostatnich kilometrach i zwyciężył pokonując m.in. drużynę Mostostalu Puławy. Następnego dnia odbyło się VII Międzynarodowe Kryterium im. Józefa Gościło, tam już nie było podium, ale miejsce w pierwszej dziesiątce pozwoliło mu utrzymać wysokie 3 miejsce w ogólnopolskiej klasyfikacji PZKol juniorów.

Cała klasyfikacja PZKol strony.aster.pl/andrzejgodlewski/punktacje/szosa/2010/pi/zb_ch_12.txt target=_blank class=dodaj>tutaj.

Jakub Foltyn został zwycięzcą w klasyfikacji Pucharu Polski, finał PP odbył się w Chełmży. W jeździe na czas Jakub przegrał o11 sekund z Markiem Kulasem z WKS Flota Gdynia, drugi w klasyfikacji PP Grzegorz Haba z Mostostalu Puławy był trzeci. Następnego dnia wystarczyło zająć lepsze miejsce niż Haba żeby wygrać całą klasyfikację PP. I udało się – na wyścigu ze startu wspólnego Jakub przyjeżdża na dziesiątym miejscu, Haba na trzynastym co oznacza, że Puchar Polski 2010 w kategorii junior wywalczył Jakub Foltyn. W wyścigu ze startu wspólnego zwyciężył Tomasz Kudelski z Grudziądza.

Klasyfikacja PP strony.aster.pl/andrzejgodlewski/punktacje/szosa/2010/pp/zb_pp_12.txt target=_blank class=dodaj>tutaj.

Tadeusz Foltyn

Jakub Foltyn zdobył Puchar Polski · fot. Tadeusz Foltyn

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.