pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 4 września 2010
  • wyświetleń: 3822

Start Bike Team Pszczyna

28 sierpnia odbyły się zawody z serii Powerade Suzuki MTB Mrathon w Krakowie. Tego, co działo się na trasie nie byli w stanie oddać słowami uczestnicy tego wyścigu. Było bardzo ciężko, co podkreślało wielu kolarzy na mecie. Radość popsuła uczestnikom tego maratonu głównie pogoda. Padający deszcz oraz zalegające na trasie błoto dało się im we znaki najbardziej.

Start Bike Team Pszczyna · fot. RedDragon / klub pless.pl


Zespół Bike Team Pszczyna reprezentowało w Krakowie 12 naszych zawodników. W zawodach wzięło udział trzech debiutantów. Najlepiej spisała się Izabella Tumula zajmując 2 miejsce w swojej kategorii wiekowej. W zdobyciu tego miejsca Izie nie przeszkodził ulewny deszcz oraz błotnista trasa zamieniająca się w niektórych miejscach w rwący potok. Szymon Widera uplasował się na 16 miejscu w swojej kategorii wiekowej, nie odstępując od najlepszych zawodników na dystansie MINI. Niestety Mateusz Dankiewicz nie ukończył zawodów z powodu awarii roweru.

Na dys tansie MINI (23, 5 km.) najlepiej zaprezentowali się Magdalena Ziemba oraz Piotr Jeżewski oboje zajmując 2 miejsce w swoich kategoriach wiekowych. Trzeci z naszych zawodników Łukasz Fliś zajął 8 miejsce. Jakub Żołna na metę dotarł jako 13 a na 21 miejscu uplasował się Cezary Konior.

Na dystansie MEGA (65 km.) bardzo dobrze spisał się Michał Bilkowski zajmując 49 miejsce w swojej kategori wiekowej. Na 68 miejscu na metę przybył Dawid Skabrat. Dobrze wypadł Piotr Ziemba, który ukończył zawody w Krakowie na 18 miejscu w swojej kategorii. Łukasz Janik z powodu awarii sprzętu musiał wycofać się z zawodów.

Warto dodać, że na starcie stanęło ok 1500 osób w tym czołówka polskiego kolarstwa górskiego.

Nasi zawodnicy zajmują wysokie lokaty w klasyfikacji generalnej Powerade Suzuki MTB Marathon: 8 miejsce - Izabella Tumula, 3 - Magdalena Ziemba, 3 - Jakub Żołna, 6 - Piotr Jeżewski, 3 - Łukasz Fliś, 23 - Dawid Skabrat oraz 17 - Piotr Ziemba.

Składamy serdeczne podziękowania Panu Witoldowi Duda za ułatwienie nam dojazdu na maraton.

RedDragon / klub pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.