pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 27 sierpnia 2010
  • wyświetleń: 3428

PALP: Superpuchar na początek

Już w najbliższą niedzielę 29 sierpnia na boisku Orlik przy hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie wystartuje kolejny sezon w Pszczyńskiej Amatorskiej Lidze Piłkarskiej.

Godzinę przed niedzielnym południem na boisko jako pierwsi wybiegną zawodnicy Cadi-Caru i Japi-Budu, którzy prócz walki o pierwsze punkty ligowe zmierzą się w walce o Superpuchar. Pojedynek mistrza minionego sezonu ze zdobywcą Pucharu Ligi powinien być znakomitym otwarciem piłkarskiego amatorskiego sezonu 2010/2011. (Uwaga w przypadku remisu w regulaminowych 40 minutach do ligowej tabeli obie ekipy wpiszą sobie po punkcie, a o tym kto zdobędzie pierwsze trofeum w nowym sezonie zdecydują rzuty karne).

W pozostałych spotkaniach walka powinna być równie ciekawa, choć jak zawsze początkiem sezonu tajemnicą pozostaje forma poszczególnych drużyn. Zagadką są także składy ligowych ekip. Liczne transfery i zawirowania kadrowe na jednych wpływają pozytywnie na innych wręcz przeciwnie. Jaki będzie początek sezonu przekonamy się już w niedzielę.

Siódmy zespół ubiegłego sezonu Trójca wzmocniony zawodnikami z Tychów sprawdzi formę nowych pierwszoligowców - ekipy POSiRu (11:50). Liczne zmian kadrowe sprawiają, że forma obu drużyn owiana jest sporą dawką niepewności nawet dla samych zainteresowanych.

Inny debiutant na tym szczeblu rozgrywkowym – Undergrasosexoholicy będą mierzyć się z jak zwykle wysoko mierzącą ekipą brązowych medalistów Ełką Team (godz. 15:10), i prócz meczu otwarcia jest to z pewnością drugi najciekawiej zapowiadający się spektakl niedzielnego popołudnia.

Kolejny raz los skojarzył ze sobą już w pierwszej kolejce ekipy OKSu Poligon i Jakuba. Dokładnie przed rokiem 29 sierpnia górą była ekipa z Osiedla Daszyńskiego, wiosną zwyciężył team Łukasza Pisarka jak będzie teraz… odpowiedź w niedzielę (początek meczu o 13:30).

Dwadzieścia minut po czternastej wicemistrzowie drużyna Profi zmierzą się z uratowanym w barażach teamem Żubrów i jeśli patrzeć na formę z wiosny faworyt może być tylko jeden, ale jak będzie w rzeczywistości?

Ciężka przeprawa czeka także ekipę Mieszka z Sew-Metem. W czerwcu zespół Ryguły pozbawił Książęcych pewnego miejsca wśród pierwszoligowców i o ligowy byt Mieszko musiał walczyć w barażach. O 12:40 czas na rewanż?

Na zakończenie pierwszego niedzielnego odcinak PALP zobaczymy pojedynek dwóch ekip, które w letniej przerwie poczyniły bodaj najwięcej zmian w swoich kadrach. Kto dokonał lepszych ruchów transferowych będziemy wiedzieć jeszcze przed Teleexpresem bowiem mecz rozpocznie się o 16:00.

Tydzień więcej na przygotowanie do nowego sezonu mają gracze Poligonersów, którzy pauzują w pierwszej serii gier. Ekipa Dariusza Szłapy do rywalizacji przystąpi za tydzień podobnie jak zespoły z zaplecza pierwszej ligi.

Wraz z początkiem sezonu tradycyjnie zapraszamy do zabawy w obstawianie wyników ligowych spotkań. Na początek wiąże się to ze sporym ryzykiem, gdyż nie wiadomo która ekipa jak się będzie prezentować ale z drugiej strony można też zarobić kilka punktów.

Zapraszamy do typowania wyników meczów… to nic nie kosztuje, zabawa jest często emocjonująca, a na koniec sezonu najlepsza trójka w obu ligach ma szanse na ciekawe nagrody.

www.pless.pl/branze/pilka/palp10_11_1liga.php?page=typer&subpage=start class=dodaj> >>> Typuj mecze I ligi

www.pless.pl/branze/pilka/palp10_11_2liga.php?page=typer&subpage=start class=dodaj> >>> Typuj mecze II ligi

Zapraszamy!

UKS Centrum Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.