• 4 września 2010
  • wyświetleń: 17020

TV: Turniej Koszykówki Ulicznej

Zakończył się XIV Turniej Koszykówki Ulicznej Pszczyna 2010. W turnieju zagrały 54 drużyny ze Śląska i Małopolski.

Do najbardziej prestiżowej kategorii open mężczyzn zgłosiło się 16 drużyn. Tytuł obroniła pszczyńska drużyna YNO, która w finale pokonała Nową Formę z Ustronia. Rekordowa frekwencja była także w kategorii open kobiet w której zagrało łącznie 10 drużyn. Zwyciężyły Opokeny z Bytomia, które z finale wygrały z krakowską drużyną Nie Płacz Faulu Nie Było. Zeszłoroczne triumfatorki Fifulki z Bielska zajęły trzecie miejsce. W najmłodszej kategorii z rocznika 1997 i młodsi zagrało 9 drużyn. Wygrała drużyna Parkiet Jaworzno, która w grupie finałowej tej kategorii pokonała drużyny Air Soft z Katowic oraz The Oryginal Band z Czechowic. W roczniku 1994-96 zagrało 12 drużyn. Po zaciętym finale zwyciężyli zawodnicy Air Komars z Bytomia pokonując w finale Latające Pączki z Mario (Goczałkowice) 8:7. Trzecie miejsce zdobyła Superpartia z Czechowic. W kategorii 1991-1993 zagrało 10 drużyn. Wygrały Grześki z Żor, które pokonały Szybką Nazwę z Tychów 16:5. Poniżej komplet wyników finałowych we wszystkich kategoriach.

TV: Turniej Koszykówki Ulicznej · fot. Angelika / klub pless.pl

WYNIKI

OPEN MĘŻCZYZN
1.YNO (Pszczyna, Michał Cichoń, Michał Grygier, Tomasz Dąbkowski, Zbigniew Przybyła)
2.Nowa Forma (Ustroń)
3.So Fresh(Bielsko Biała)
4.Amerykony Lecą na Marsa (Ruda Śląska)
Mecz o 3 miejsce: So Fresh - Amerykony Lecą na Marsa 16:11
Finał: YNO - Nowa Forma 16:4

OPEN KOBIET
1.Opokeny (Bytom, Izabella Krawczyk, Anna Wilczek, Anna Szelwicka)
2.Nie płacz faulu nie było (Kraków)
3.Fifulki (Bielsko Biała)
4.Niebieskie Stokrotki (Czechowice)
Mecz o 3 miejsce: Fifulki - Niebieskie Stokrotki 12:7
Finał: Opokeny - Nie płacz faulu nie było 16:1

ROCZNIK 1997 i młodsi
1.Parkiet Jaworzno (Jaworzno, Wiktor Sewioł, Piotr Sadzyński, Tomasz Panek, Michał Brzozowski)

ROCZNIK 1994-1996
1.Air Komar (Bytom, Łukasz Zarzycki, Mateusz Olek, Artur Rup, Mirosław Boczek)
2.Latające pączki z Mario (Goczałkowice)
3.Superpartia (Czechowice)
4.Badboys (Pszczyna)
Mecz o 3 miejsce: Air Komar - Latające pączki z Mario 8:7
Finał: Superpartia - Badboys 16:10

ROCZNIK 1991 - 1993
1.Grześki (Żory, Krzysztof Gawęda, Patryk Szklarz, Szymon Wziętek, Dawid Czkór)
2.Szybka Nazwa (Tychy)
3.Raz Dwa Trzy (Czeladź - Będzin)
4.Placek Nevago (Racibórz)
Mecz o 3 miejsce: Raz Dwa Trzy - Placek Nevago 13:10
Finał: Grześki - Szybka Nazwa 16:5

new, Wojtek, Raku / pless.pl

Zdjęcia autorstwa Zbyszka Bytomskiego znajdziecie http://picasaweb.google.pl/101011341135119402475/StreetballPszczyna#5513143676772054674 target=_blank class=dodaj>tutaj.

---

Międzyszkolny Uczniowski Klub Koszykarski Pszczyna pragnie bardzo serdecznie podziękować współorganizatorom tegorocznej imprezy tj.:
- Panu Krystianowi Szostakowi - Burmistrzowi Pszczyny
- Panu Dariuszowi Zuberowi - Dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Pszczynie
- Panu Michałowi Czernkowi - Dyrektorowi Pszczyńskiego Centrum Kultury
- Ministerstwu Turystyki i Sportu
Specjalne podziękowania dla naszych sponsorów do których należały następujące firmy: