pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 29 lipca 2010
  • wyświetleń: 1859

Akademia Orlika - etap II

W poniedziałek 2 sierpnia rozpoczyna się II etap pszczyńskiej odsłony Akademii Orlika. Przypomnijmy, że w pierwszym etapie jakim był nabór na rynku w Pszczynie pojawiło się 75 śmiałków, którzy pragnęli spróbować swoich sił w piłce nożnej. Dzieci w wieku 6, 7 oraz 8 lat przeszły test sprawnościowy, który był jednocześnie kwalifikacją do kolejnego etapu programu.

Akademia Orlika - etap II
Młodzi zawodnicy już w sierpniu rozpoczynają treningi


Dzieci, które wzięły udział w naborze na pszczyńskim rynku i zakwalifikowały się do drugiego etapu otrzymały pocztą list z zaproszeniem do drugiego etapu czyli Wakacji z Orlikiem.

II etap rusza już w poniedziałek 2 sierpnia na boisku Orlik przy hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie (ul. Zamnhofa 5a) odbędą się pierwsze treningi. Przypominamy, że w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych zajęcia nie będą odwoływane lecz odbywać się będą zgodnie z harmonogramem pod dach hali POSiR-u.

Zajęcia dla dzieci z rocznika 2003 oraz młodszych odbywać się będą przez cały sierpień w poniedziałki oraz środy o godzinie 15:30.
Z kolei dzieci z rocznika 2002 zapraszamy na piłkarskie treningi w każdy poniedziałek i środę o godzinie 17:00.


UKS Centrum Pszczyna

------

Akademia Orlika to projekt zainicjowany w 2009 roku i realizowany w ramach programu Moje Boisko Orlik 2012. Jego celem jest zachęcenie jak największej liczby dzieci do regularnego uprawiania sportu oraz identyfikacja utalentowanych ruchowo chłopców i dziewcząt w wieku 6-8 lat, a następnie skierowanie ich do 10-miesięcznej szkółki prowadzonej na wybranych boiskach Orlik.

Program Akademia Orlika realizowany jest w trzech etapach:

I etap – Nabór do programu – 20 czerwca 2010 – Rynek w Pszczynie
Nabór do Akademii Orlika odbył się na podstawie testu sprawnościowego, podczas którego liczony był czas wykonania wszystkich ćwiczeń oraz precyzja ich wykonania.
W teście wzięło udział 75 dzieci w wieku 6-8 lat (zarówno chłopcy jak i dziewczęta roczniki 2002, 2003 i 2004).

II etap – Wakacje z Orlikiem
Do drugiego etapu zaproszonych zostanie 100 dzieci, które osiągnęły najlepsze wyniki w teście kwalifikacyjnym. Uczestnicy drugiego etapu w okresie do 2 do 31 sierpnia 2010 roku uczestniczyć będą w zajęciach prowadzonych przez trenerów Akademii, na boisku Orlik przy hali POSiR-u w Pszczynie, ulica Zamenhofa 5a.
Etap „Wakacje z Orlikiem” pozwoli trenerom na lepszą ocenę predyspozycji poszczególnych zawodników oraz pomoże efektywniej wyselekcjonować dzieci, którym zostanie zaproponowany udział w 10-miesięcznym szkoleniu.

III etap – Szkolenie
Na podstawie wyników testu sprawnościowego oraz oceny eksperckiej trenera, trzydzieścioro najbardziej uzdolnionych dzieci zaprosimy do udziału w 10-miesięcznym szkoleniu.
Młodzi adepci, podzieleni zostaną na dwie grupy, które trenować będą dwa razy w tygodniu po 1,5 godziny, przy czym w miesiącach zimowych treningi odbywają się na salach gimnastycznych. Na potrzeby tego etapu opracowany został specjalny program szkoleniowy dedykowany trenerom Akademii Orlika.

Organizatorzy Akademii Orlika zapewniają wszystkim uczestnikom III etapu szkolenia odzież treningową (koszulki spodenki, getry) oraz sprzęt sportowy. We wszystkich ośrodkach, treningi prowadzone są wg ujednoliconego programu szkoleniowego.

Organizatorem Akademii Orlika jest Bank Zachodni WBK, patronat nad przedsięwzięciem objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki, a partnerem jest PSBP (Polskie Stowarzyszenie Byłych Piłkarzy).
Pszczyńska edycja realizowana będzie przez Uczniowski Klub Sportowy Centrum przy współudziale Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie.

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.