• 26 lipca 2010
  • wyświetleń: 1754

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

Podczas XVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych) rozgrywanej w Zielonej Górze w dniach 23-25 lipca 2010 roku bardzo dobrze wypadli zawodnicy LKS Pszczyna. Choć mistrzostwa przebiegały w trudnych warunkach atmosferycznych (ciągłe opady deszczu) nasi lekkoatleci wykazali dużą determinację w walce z najlepszymi polskimi zawodnikami.

Joanna Helbik po pasjonującej walce w finale biegu na 200m zajęła bardzo niewdzięczne IV miejsce z najlepszym wynikiem w tym roku 25,46 (el. 25,67), zaś jej brat Błażej zajął 5 miejsce w finale biegu na 100m 11,06 (el. 11,06).

O rok młodsi zawodnicy startujący w skoku w dal : Ania Szymańska i Piotr Bryła zajęli odpowiednio siódme i dziesiąte miejsca . Ania w finale skoczyła na odległość 5,30m (5,25m), zaś Piotrek 6,54m (el. 6,48m). Choć zabrakło trochę szczęścia (szczególnym pechem można nazwać niewielkie przekroczenie "belki do skoku w dal" przez Piotrka w skoku na odległość ok.6,80m) nasi zawodnicy przyczynili się do drużynowego zwycięstwa województwa śląskiego w ogólnopolskiej klasyfikacji województw co należy uznać za duży sukces.

Przyjemnym akcentem zakończyły się mistrzostwa: Błażej Helbik został powołany do kadry Polski Juniorów młodszych w sztafecie 4x100m na mecz Polska- Niemcy, który odbędzie się 14 sierpnia 2010 roku w Borna.