pless.pl

Reklama

Sport

  • 31 maja 2010
  • wyświetleń: 8899

Eko architektura z Piotrem Kuczia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ośrodek Sportów Wodnych w Łące" podaj

We wtorek 1 czerwca w Galerii Architektury SARP w Katowicach (ul. Dyrekcyjna 9) odbędzie się wykład Piotra Kuczia - EKO ARCHITEKTURA szansa? moda? ograniczenie?, autora m.in. projektu domu ekologicznego w Łące oraz Ośrodka Sportów Wodnych przy łąckiej plaży.

Eko architektura z Piotrem Kuczia
Dom ekologiczny w Łące


Dr inż arch. Piotr Kuczia jest dwukrotnym laureatem nagrody GRAND PRIX Architektura Roku Województwa Śląskiego, absolwentem Politechniki Śląskiej. Projektuje w Polsce i Niemczech, od lat specjalizuje się w architekturze zrównoważonej (w 2008 roku obronił doktorat na temat architektury solarnej).

Ma na swoim koncie liczne międzynarodowe publikacje, gościnne wykłady i wystawy, indywidualne i zespołowe sukcesy w ponad 50 konkursach w Polsce i za granicą, autor m.in. takich realizacji jak: DOMEK EKOLOGICZNY (Pszczyna 2007).

Domek ekologiczny jest najlepszym przykładem połączenia współczesnego designu i w pełni funkcjonalnego domu. Budynek zbudowany nad łąckim zbiornikiem wykorzystuje tylko 10% energii zużywanej w typowym polskim domu.

Kuczia zdobył też Grand Prix w konkursie Architektura Roku Województwa Śląskiego (2007) za Ośrodek Sportów Wodnych w Łące.

Kompleks Ośrodka Sportów Wodnych wpisuje się w krajobraz terenów rekreacyjnych nad zbiornikiem łąckim. Usytuowane prostopadle względem siebie trzy budynki definiują przestrzeń wewnętrznego placu. Każdemu z trzech różniących się przeznaczeniem budynków przypisany został specyficzny kod kolorystyczny, konsekwentnie kontynuowany również we wnętrzach. W wertykalnych podziałach elewacji odzwierciedla się otaczający drzewostan.

W związku z ograniczoną ilością miejsc organizatorzy proszą o zgłaszanie uczestnictwa w wykładzie mailem: biuro@sarp.katowice.pl

mot / pless.pl, źródło: Galeria Architektury SARP

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ośrodek Sportów Wodnych w Łące

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ośrodek Sportów Wodnych w Łące" podaj