• 27 sierpnia 2009
  • wyświetleń: 4802

Kamila Nowak mistrzem Polski

W dniach 22-25 sierpnia Kamila Nowak uczestniczyła w Ogólnopolskich Mistrzostwach dzieci do lat 10 w Piotrkowie Trybunalskim. Dla dziewczynki z Piasku była to najważniejsza tenisowa impreza w tym roku.

Nasza tenisistka była jedną z faworytek zawodów. W turnieju głównym została rozstawiona z numerem pierwszym, na podstawie aktualnych list PZT do lat 12. Kamila podołała presji turniejowej „jedynki” i stanęła na najwyższym stopniu podium. Mała tenisistka zdobyła również złoty medal w turnieju deblowym.

DROGA PO ZŁOTO W SINGLU

Pierwsza runda: wolny los

Druga runda: Kamila Nowak – Wiktoria Kaczmarska („TUKS Kozica” Piotrków Tryb.) 6/0 6/1

Nowak do pierwszego meczu przystąpiła bardzo skoncentrowana. Pojedynek był jednostronnym widowiskiem, w którym Piaskowianka nie dała żadnych szans rywalce, tracąc tylko jednego gema.

Ćwierćfinał: Kamila Nowak – Katarzyna Mroczkowska („TUKS Kozica” Piotrków Tryb.) 6/7 (4/7) 6/1 14/12

Mecz o awans do półfinału był trudnym pojedynkiem. W pierwszym bardzo wyrównanym secie, przy wyniku 6/6, o wygranej musiał zadecydować tie-break do 7 punktów. I tu sprawdziło się powiedzenie „gospodarzom pomagają nawet ściany”. Przy stanie 4/5 sędzia główny (a zarazem trener Mroczkowskiej) po dobrym zagraniu Nowak przyznał punkt swojej podopiecznej. Jak się okazało był to kluczowy moment seta i Kamila przegrała go 6/7 (4/7). Całe zajście wyzwoliło sportową złość u Kamili i do drugiego seta przystąpiła dodatkowo zmobilizowana – zwyciężyła go 6/1. Wynik meczu rozstrzygnął super tie-break. Kamila nie dała sobie wyrwać zwycięstwa i wygrała 14/12 !

Półfinał: Kamila Nowak – Joanna Świtajska („SKT” Sopot) 6/1 6/3

Już w półfinale spotkały się dwie główne pretendentki do tytułu mistrzowskiego. 10 latka z Piasku rozegrała kapitalny mecz. Wynikiem 6/1 6/3 pokazała, że przyjechała do Piotrkowa z jasno określonym celem, a cel ten miała zrealizować już w następnym meczu.

Finał: Kamila Nowak – Marcelina Podlińska (KS „Budowlani” Olsztyn) 6/2/6/0

W finale Nowak zmierzyła się ze swoja partnerką deblową. Jednak Kamila nie zamierzała stosować żadnej taryfy ulgowej dla swojej koleżanki. Pojedynek stał na bardzo wysokim poziomie, a pierwszy set był ozdobą turnieju. Po godzinie gry Kamila wygrała seta 6/2. Drugi set Nowak zagrała koncertowo i ostatecznie przypieczętowała tytuł mistrzowski wynikiem 6/0.

W turnieju deblowym obie finalistki singla potwierdziły swoją dominację na kortach w Piotrkowie Trybunalskim. Żadna para nie była w stanie zagrozić Nowak i Podlińskiej. Po finale Kamila mogła się cieszyć z podwójnej korony mistrzowskiej.

Kamila Nowak ciężko pracowała na sukces jakim jest Mistrzostwo Polski. Cztery lata ciężkiej pracy, treningi pięć razy w tygodniu, przygotowania od początku roku, obozy tenisowe na Słowacji, turnieje przygotowawcze w Szamotułach, Poznaniu i Rużomberoku – dały oczekiwany efekt.

W tym miejscu trzeba zaznaczyć, iż do wyniku Kamilki znacząco przyczynił się trener Waldemar Zmełty z klubu UKT „Yonex” Trzebinia. Słowa podziękowania należą się również Panom: Mirosławowi Kobiórowi, Franciszkowi Trójcy, Mariuszowi Stencel, Jackowi Kani za wsparcie finansowe rozwoju sportowego Kamili, a także Panu Dariuszowi Zuberowi za zakupiony sprzęt sportowy.

Warto zauważyć, że Kamila ma doskonałą opiekę medyczną dr sportowego Krzysztofa Ficka, oraz Łukasza Filipeckiego, dbającego o prawidłowy rozwój fizyczny 10 latki, którym również dziękuje.