pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 30 maja 2009
  • wyświetleń: 2925

Festiwal: Rejs na czyste wody

W niedzielę 31 maja o 12.00 w Zabytkowym Parku Pszczyńskim rozpocznie się VI Pszczyński Festiwal Ekologiczny pn. „Rejs na czyste wody”.

W trakcie imprezy na scenie rywalizować będą w konkursie piosenki ekologicznej i tańca młodzi wykonawcy ze szkół i przedszkoli, których oceniać będzie profesjonalne jury. Hasło przewodnie tegorocznego Festiwalu brzmi: „Zdrowa planeta – zdrowa żywność”. Na Festiwal zapraszają Urząd Miejski w Pszczynie, Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Pszczynie oraz Pszczyńskie Centrum Kultury.

W czasie trwania Festiwalu zostaną rozstrzygnięte następujące konkursy:
- plastyczny z hasłem przewodnim „Zdrowa planeta – zdrowa żywność” dla dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów szkół podstawowych oraz wychowanków ośrodków;
- piosenki ekologicznej pod hasłem „Ruch i śpiewanie to sposób na odchudzanie” dla dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz wychowanków ośrodków;
- fotograficzny dla uczniów gimnazjów, szkół średnich i wychowanków ośrodków;
- kulinarny dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów klas I-III- przepis na zdrową kanapkę, dla uczniów klas IV-VI – kalendarz zdrowego odżywiania na cały rok, dla uczniów gimnazjów, szkół średnich i wychowanków ośrodków - prezentacja multimedialna nt. „Witaminy i ich rola w zdrowym odżywianiu”, „Zasady przygotowywania zdrowych posiłków”, „Rola ziół w zdrowym odżywianiu”, „Wartości odżywcze pomidorów i chleba”, „Walory kulinarne oraz wartości odżywcze warzyw i owoców”.

Dla wszystkich laureatów przewidziane są cenne nagrody.

Podczas trwania Festiwalu odbędą się mini targi zdrowej żywności, dietetycy udzielać będą porad żywieniowych, będzie można zmierzyć ciśnienie i zbadać poziom cukru we krwi, a także zapoznać się z fachową literaturą dotyczącą zdrowego trybu życia. Promować będziemy kampanię pod hasłem „I ty możesz uratować życie”. W ramach aktywnego spędzania wolnego czasu odbędą się rozgrywki badmintona i piłki nożnej, zaprezentujemy Nordic Walking oraz pokaz baseballa.

Od 12.00 w ramach akcji „Pszczyna miastem magnolii” za 20 kg makulatury na rynku można będzie otrzymać atrakcyjne odmiany krzewów ozdobnych. Na Festiwalu zaprezentują się organizacje ekologiczne: Stowarzyszenie Forum Opakowań Szklanych, Fundacja Recal, Reba Organizacja Odzysku, a także Remondis, Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów w Katowicach, Zakład Produkcji Wody w Goczałkowicach - Zdroju, dietetycy oraz sklepy ze zdrową żywnością.

Tegoroczny Festiwal połączony będzie z obchodami Dnia Dziecka. Dla najmłodszych przewidziano wiele atrakcji: dmuchane zjeżdżalnie, zawody sportowe, konkursy ekologiczne, malowanie twarzy, zaplatanie warkoczyków.

Program Festiwalu:

29.05.2009 r. (piątek) KONCERT:
GALERIA MUZYCZNA godz. 20.00 – Zespół folkowo-szantowy ATLANTYDA z Gdyni 30. 05. 2009 r. (sobota) KONCERT:

BUGSY’S JAZZ CLUB godz. 19.30 – Ryczące Dwudziestki

31.05.2009 r. (niedziela) Park w Pszczynie
I część Festiwalu – od godz. 12.00 do godz.17.30:
występy wokalne i taneczne zespołów szkolnych o tematyce ekologicznej, promocja kampanii „I ty możesz uratować życie”, ogłoszenie wyników konkursów ekologicznych i wręczenie nagród (przy współpracy Referatu Ochrony Środowiska UM i MORiS)
Prowadzenie: Andrzej Grzela
II część Festiwalu – od godz. 17.30 do godz. 21.30
Występy zespołów folkowych:
17.30 – 18.30 BEZ PANIKI
18.30 – 20.00 DRAKE
GWIAZDA FESTIWALU:
20.00 – 21.30 CARRANTUOHILL
21.30 ZAKOŃCZENIE FESTIWALU

UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.