• 21 maja 2009
  • wyświetleń: 3674

PALF: Zaległe szlagiery

W środku tygodnia nadrobiona została część zaległości w Pszczyńskiej Amatorskiej Lidze Futsalu. W środowe popołudnie na boisku Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie odbyły się dwie niezwykle ciekawie zapowiadające się potyczki – jedna z XXI kolejki druga z XXII serii gier. Oba mecze były bardzo emocjonujace i zakończyły się skromną wygraną faworytów.

Poligoners pierwszy raz na kolanach. Ełka startuje po lidera...

(Nie)pokonani
Tuż po godzinie 18:00 na boisko wybiegły niepokonane wiosną piątki Ełki Team i Poligonersów. Zanim jednak rozpoczęła się walka o ligowe punkty zawodnicy chwilą ciszy ucczcili pamięć tragicznie zmarłego Dawida.
Drużyna ze Starego Miasta od pierwszego gwizdka przejęła inicjatywę gry. Mecz był zacięty i szybki, tyle tylko, że początkowo więcej bramkowych sytuacji wypracowali sobie gracze Teamu. Zresztą już niespełna 180 sekund po rozpoczęciu gry na listę strzelców z rzutu wolnego wpisał się Tomasz Wala.
Z czasem także Poligonersi zaczęli dochodzić do pozycji strzeleckich. I choć pierwszy celny strzał na bramkę Wrony oddali w 8 minucie gry to już następny dał im wyrównanie.
Im dłużej trwało to spotkanie tym większe emocje panowały na boisku i po za nim. W 16 minucie dość szczęśliwie do siatki trafił Osemlak, który lekko trącił piłkę zagraną z autu. (w tej sytuacji, jak i przy pierwszym golu nieco lepiej mógł się zachować bramkarz Poligonersów). Na przerwę Ełka schodziła zatem z jednobramkową zaliczką.
W drugiej części widowiska zawodnicy nie byli już tak skuteczni. Zresztą ta odsłona była dużo bardziej wyrównana i emocjonująca, ale jeśli chodzi o poziom sportowy to była słabsza niż pierwsze dwadzieścia minut. Drużyna z Osiedla Powstańców Śląskich walczyła jednak do końca o zmianę rezultatu i potrzymanie miana niepokonanej w rundzie wiosennej – bezskutecznie.

Poligoners – Ełka Team 1:2 (1:2)
Bramki: 0:1 Wala Tomasz (3’), 1:1 Kijonka Grzegorz (9’), 1:2 Osemlak Łukasz (16’)
Żółta kartka: Kajstura Wojciech (29’ – Poligoners)
Sędzia: Płonka Stanisław (Gilowice)

Prezenty
Wiele działo się także w drugim spotkaniu środowego popołudnia. W zaległym meczu XXII kolejki brązowi medaliści z ubiegłego sezonu - Mieszko podejmowali wicemistrzowską ekipę Sew-Metu. Początek spotkania dość wyrównany i choć pszczyńska piątka starała się przejać inicjatywę gry, przez długi okres się jej to nie udawało. Sew-Met grał dobrze i gdy tylko nadarzała się okazja testował umiejętnosci Jarczoka. Mimo kilku dobrych okazji z obu stron, pierwszy gol padł dopiero po zmianie bramek, a na listę strzelców po stałym fragmencie gry wpisał się Jarząbek. Wydawało się, że ekipie Mieszka będzie grało się łatwiej, a tymczasem 120 sekund później znakomitym uderzeniem popisał się Drobiec, który doprowadził do wyrównania. A to był dopiero początek emocji.
Po dwóch kwadransach prezent bramkarza książęcych wykorzystał Czembor i Sew-Met objął prowadzenie. Nie cieszył się z niego jednak długo, gdyż tuż po wznowieniu gry, akcję Mieszka samobójczym trafieniem zakończył Operchalski. Drużyna z osiedla Piastów poszła za ciosem i kilkadziesiąd sekund później była już na prowadzeniu. Po tym trafieniu licznik bramek ponownie się jakby zaciął. Skromne prowadzenie Mieszka sprawiło, jednak, że nerwowo było do końcowego gwizdka, ale team z Piasku nie zdołał juz odwrócić losów meczu.

Mieszko – Sew-Met 3:2 (0:0)
Bramki: 1:0 Jarzabek Mateusz (22’), 1:1 Drobiec Daniel (24’), 1:2 czembor Bartosz (30’), 2:2 Operchalski Grzegorz (30’), 3:2 Kędzior Łukasz (32’)
Żółta kartka: Jarząbek Mariusz (26’ - Mieszko)

PALF: Zaległe szlagiery · fot. Andzejek

A już w sobotę 23 maja trzy kolejne pojedynki XXIII, a dzień później komplet spotkań XXV kolejki. Przypomnijmy, że w weekendowych meczach pauzować będą: