• 19 maja 2009
  • wyświetleń: 2736

Zwycięstwo Króla na Szlakach Jury

W dniach 15-17 maja na terenie gminy Szczekociny rozgrywany był po raz szósty etapowy wyścig dla juniorów i juniorów młodszych „Szlakami Jury”.

Kolarze LK UKS Pszczyna startowali w tym wyścigu po raz kolejny, starsi znali skalę trudności tego wyścigu, młodsi zmierzyli się tam pierwszy raz i nie było im łatwo. Wiele się działo na trasie etapów juniorów, jednak klasyfikację końcową ustawiła jazda na czas na dystansie 8 km, mimo wielu prób ucieczek, akcji naszych kolarzy na metę przyjeżdżała duża grupa kolarzy i sprinterzy walczyli o podium. W generalnej klasyfikacji 12 miejsce zajął Jakub Foltyn, 31- Adrian Burakowski, 37- Paweł Zok. Zwycięzcą wyścigu został Wojciech Wręga z Puław.

W juniorach młodszych wyścig miał podobny przebieg, odjeżdżali na pierwszym etapie Magiera, Janosz, ale bez powodzenia. Potem jazda na czas ustawiła klasyfikację, która niewiele zmieniła się do końca, jednak trzeci etap był dla nas. Piękna akcja Rafała Króla, który razem z Marcinem Cielepakiem z Gliwic wyskoczył na ostatnim kilometrze przed peleton i nie oddał zwycięstwa rywalowi.

Zwycięstwo Króla na Szlakach Jury · fot. Tadeusz Foltyn

Ostatni etap niewiele zmienił w klasyfikacji generalnej wyścigu zwyciężył Paweł Samol z Gliwic, drugi był Patryk Pacan z Rudy śląskiej a trzeci Paulus Siskevicius z Litwy. Rafał Król po zwycięstwie na etapie awansował i ukończył wyścig na 9 miejsce, pozostali nasi kolarze zajęli miejsca: Bartek Szczepanowski – 14, Adam Molitor -28, Leszek Magiera – 40, Bartłomiej Sito – 49, Leszek Janosz – 51.