• 27 sierpnia 2008
  • wyświetleń: 2233

PALP: Mistrz wciąż w formie

No i zaczęło się. W środę 27 sierpnia tuż po godzinie 17:00 na boisku w Goczałkowicach rozległ się pierwszy gwizdek sezonu 2008/2009. W inauguracyjnej kolejce niezłą formę zaprezentowali wszyscy medaliści toteż „czub” tabeli do złudzenia przypomina klasyfikację z końca ubiegłego sezonu.

Jakub rozbił ekipę Elektrofiltrów

Pierwszą bramkę VI sezonu na trawiastych boiskach PALP zdobył Maciej Grygier, który tym samym otworzył wynik spotkania z ŻRB/Sz.B. Samochodziarze praktycznie od pierwszych minut kontrolowali mecz prowadząc już do przerwy trzema golami. W drugiej części meczu wicemistrzowie już tak skuteczni nie byli mimo to w ostatniej minucie meczu zdobyli jeszcze jednego gola.

Cadi-Car – ZRB/Sz.B. 4-0 (3-0)
Bramki: 1:0 Grygier Maciej (11’), 2:0 Paszek Tomasz (16’), 3:0 Dziadek Przemysław (17’), 4:0 Grygier Maciej (40’)
Żółta kartka: Adrian Wojciech (ZRB/Sz.B. - 31’)
Sędzia: Bielecki Piotr

W równolegle rozgrywanym meczu ekipa Mieszka podzieliła się punktami z Sew-Metem. Pierwsza połowa należała do ekipy książęcych, ale gola tuż przed przerwą po rzucie rożnym zdobyli gracze z Piasku. W drugiej połowie Mieszko starał się odrabiać straty a Sew-Met groźnie kontratakował i mógł podwyższyć rezultat. Mimo kilku dobrych okazji wynik meczu został ustalony dopiero niespełna pięć minut przed końcem spotkania, kiedy piłkę do własnej bramki skierował niefortunnie interweniujący Komraus.

Mieszko – Sew-Met 1-1 (0-1)
Bramki: 0:1 Jarosław Komraus (19’), 1:1 Jarosław Komraus (sam. 34’)
Żółte kartki: Jarząbek Mariusz (10’), Kolon Łukasz (29’ - obaj Mieszko)
Sędzia: Mariusz Maławy

Sensacją zapachniało w meczu Katona z Japibudem. Do przerwy budowlana piątka nie grała najlepszych zawodów i szóstka Katona dość szczęśliwie, lecz objęła prowadzenie. Drugie dwadzieścia minut to już konsekwentna gra Jabibudu , trzy bramki i w konsekwencji wygrana.

Katon – Japibud 1-3 (1-0)
Bramki: 1:0 Kędzior Aleksander (18’), 1:1 Stencel Mariusz (23’), 1:2 Czembor Barotsz (28’), 1:3 Kościelny Tomasz (30’)
Sędzia: Piotr Bielecki

Bardzo ciekawy przebieg miało spotkanie powracającego do gry Veina z Halmaxem. Już po trzech minutach jankowicka szóstka prowadziła dwoma golami. Duży wpływ na takie otwarcie miało z pewnością spóźnienie podstawowego bramkarza Halmaxu na mecz.
Tuż po zmianie stron kontaktową bramkę zdobył Chrapkiewicz. Wtedy też połączone siły Halmaxu i Podstarzyńca ruszyły do ataku ze zdwojoną siłą i... po półgodzinie gry był remis. Kiedy zanosiło się na podział punktów chwilę przed końcowym gwizdkiem wygraną Halmaxowi zapewnił Michalski.

Vein – Halmax/Podstarzyniec 2-3 (2-0)
Bramki: 1:0 Spika Wojciech (1’), 2:0 Węgrzynek Artur (3’), 2:1 Chrapkiewicz Piotr (23’), 2:2 Oślak Piotr (30’), 2:3 Michalski Mateusz (39’)

Mistrzowską formę utrzymuje wciąż ATS Jakub. W pierwszej odsłonie ekipa Elwo była zupełnie bezradna, grała niedokładnie i bez pomysłu, toteż ekipa z Daszyńskiego raz za razem nękała twierdzę Rąba, a trzy gole w pierwszej części gry były najmniejszym wymiarem kary.
Po zmianie stron odżyli gracze z Elwo, którzy w niespełna cztery minuty uchwycili kontakt z rywalem. ATS szybko jednak opanował sytuację i po 30 minutach gry ponownie prowadził trzema golami. W końcówce meczu Jakub dobił ekipę elektrofiltów, a znakomita skuteczność zapewniła obrońcom mistrzowskiego tytułu przewodnictwo w tabeli po pierwszej kolejce www.pless.pl/branze/pilka/stats/tabelaPALP.php class=dodaj> >>> zobacz tabelę.

ATS Jakub - Elwo 7-2 (3-0)
Bramki: 1:0 Paliczka Kamil (3’), 2:0 Paliczka Kamil (5’), 3:0 Banet Jacek (10’), 3:1 Kantor Andrzej (21’), 3:2 Kempny Andrzej (24’), 4:2 Drzyzga Grzegorz (25’), 5:2 Paliczka Kamil (29’), 6:2 Drzyga Rafał (33’), 7:2 Drzyzga Rafał (39’)

Dość nieoczekiwanie z ekipą Gunnersów męczył się czwarty zespół ubiegłego sezonu Profi M-Tec. Co prawda wszystko zaczęło się zgodnie z planem od prowadzenie M-Tecowców, tyle tylko, że dość szybko wyrównali grający bez zmiany „artylerzyści”.
Remis nie utrzymał się jednak długo i po błędzie bramkarza Profi ponownie objęło prowadzenie.
Na początku drugiej odsłony kontuzji doznał Kiecok i między słupkami musiał stanąć Poczkajski. Profi musiało zatem bardziej pilnować się w defensywie toteż pod bramką rywali niewiele się już działo. Także Gunnersi nie zdołali zadać już celnego ciosu i mecz zakończył się skromną wygraną Profi.

Gunners – Profi M-Tec 1-2 (1-2)
Bramki: 0:1 Pojda Maciej (5’), 1:1 Pojda Józef (9’), 1:2 Jarząbek Mateusz (13’)

Liderem strzelców po pierwszch meczach sezonu 2008/2009 gracz Jakuba – Kamil Paliczka, który w meczu z Elwo zdobył trzy bramki.
W fair play punktowały tylko dwie ekipy - ZRB/Sz.B oraz Mieszko.

W najbliższą sobotę czekają nas kolejne emocje w Goczałkowicach. Sympatyków ligi zapraszamy do typowania wyników spotkań w PALP. www.pless.pl/branze/pilka/palp08_09.php?page=typer&subpage=start class=dodaj> >>>> Typuj wyniki

Informacje o Pszczyńskiej Amatorskiej Lidze Piłkarskiej także na stronie: www.posir.pszczyna.pl/?page=article&pid=388 class=dodaj target=_blank>www.posir.pszczyna.pl.