pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 15 sierpnia 2008
  • wyświetleń: 17773

Foto-temat: Pojazdy zabytkowe

W czwartek rozpoczął się już po raz ósmy Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych. Wiekowe auta zobaczyliśmy między innymi w Pszczynie i Goczałkowicach-Zdroju.

Foto-temat: Pojazdy zabytkowe
Pojazdy zabytkowe cieszyły się wielkim zainteresowaniem w Pszczynie.


Około południa na pszczyńskim rynku pojawiły się kilkudziesięcioletnie Triumphy, Mercedesy, BMW i Volkswageny, obok nich mogliśmy zobaczyć Warszawę i Moskwicza, a największą uwagę przyciągał zaparkowany przed Bramą Wybrańców amerykański luksusowy Packard.

Rajd od kilku lat ściąga rzesze uczestników z Polski i zagranicy. W tym roku uczestniczyło w nim kilkadziesiąt pojazdów. Ideą imprezy jest uprawianie tzw. wielkiej turystyki, która na ma celu odwiedzenie ciekawych, mało znanych miejsc, przybliżenie walorów turystycznych miejscowości oraz ich dziedzictwa kulturowego.

Bazą rajdu 2008 jest Hotel – Restauracja „Przystań nad Sołą” w Bielanach. Na trasie tegorocznego rajdu znalazły się: Wilamowice, Stara Wieś, Bestwina, Komorowice, Międzyrzecze oraz Strumień. Rajd odwiedził także Czechowice–Dziedzice.

Foto-temat: Pojazdy zabytkowe


Drugi dzień rozpocznie się startem z bazy rajdu, skąd pojazdy wyruszą na prezentację do Polanki Wielkiej i Zatora, gdzie uczestnicy zaprezentują się na rynku, uświetniając obchody „Święta Karpia”. Następnie kolumna pojazdów uda się do Alwerni, by zwiedzić tam Muzeum Pożarnictwa. W drodze powrotnej zawita do Rzeźnicy oraz Osieka, aby później powrócić do Bielan. W Bielanach odbędzie się Bal Komandorski, na którym uczestnicy będą mogli podzielić się emocjami oraz wrażeniami z Rajdu.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.