pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 6 sierpnia 2008
  • wyświetleń: 4386

Kolarze: Górskie Mistrzostwa Polski

W sobotę i niedzielę w Podgórzynie koło Jeleniej Góry odbyły się Górskie Mistrzostwa Polski kolarzy szosowych. W kategorii juniorów młodszych na trudną trasę 72 km wystartowało 130 kolarzy w tym sześciu zawodników LK UKS Pszczyna. Kolarze pięciokrotnie pokonywali rundę z pięciokilometrowym podjazdem, na którym co okrążenie odpadali z walki kolejni kolarze. Jak pojechali nasi?

Nie można odmówić im waleczności, chociaż niektórzy nie wytrzymali trudów tej trasy. Najlepiej radził sobie Jakub Foltyn, przez trzy okrążenia jechał w czołowej grupie aż do chwili, kiedy na zjeździe przy dużej prędkości upadł przy wchodzeniu w zakręt i spadł ze skarpy kilka metrów w dół. Na szczęście wyszedł z tego tylko z obtarciami i lekkimi potłuczeniami, co pozwoliło mu kontynuować jazdę, jednak o czołowym miejscu musiał zapomnieć.

Kolarze: Górskie Mistrzostwa Polski · fot. Tadeusz Foltyn


W pościgowej grupie jechał drugi z naszych juniorów Paweł Zok, mimo chwilowych trudności dojechał do mety w drugiej dziesiątce i był najlepiej sklasyfikowanym śląskim kolarzem. Sukcesem Rafała Króla i Leszka Magiery było ukończenie wyścigu, oni jednak przyszłym roku wystartują ponownie w tej kategorii z nabytym doświadczeniem. Trudom wyścigu nie sprostali Szymon Fuchs i Patryk Falski i wycofując na trzeciej rundzie.

W juniorach na dłuższą ponad 100 kilometrową trasę wystartował jeden nasz zawodnik Kamil Migdoł. Po czterech rundach wydawało się, że Kamil jest w dobrej dyspozycji i jedzie po dobry wynik. Jednak na kolejnych kilometrach skurcze mięśni nie pozwoliły mu kontynuować jazdy w uciekającej czołówce, ból był dokuczliwy i musiał zwolnić. Do mety dojechał na 42 miejscu, a na trasie wycofało się ponad pięćdziesięciu kolarzy.

Wyniki junior
1. Paweł Poljański (Cartusia Kartuzy)
2. Adam Dudziak (KKS Gostyń)
3. Dariusz Głuszak (Azalia Brzóza Królewska)
42. Kamil Migdoł (LK UKS Pszczyna)

Wyniki junior młodszy

1. Michał Czerkies (WKS Flota Gdynia)
2. Marek Kulas (WKS Flota Gdynia)
3. Tomasz Kudelski (LUKS Siódemka Kołobrzeg)
18. Paweł Zok (LK UKS Pszczyna)
27. Jakub Foltyn (LK UKS Pszczyna)
96. Rafał Król (LK UKS Pszczyna)
102. Leszek Magiera (LK UKS Pszczyna)

Tadeusz Foltyn

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.