pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 25 marca 2008
  • wyświetleń: 2240

MUKKi na czwartym miejscu w Ostrawie

MUKKi na czwartym miejscu w Ostrawie
MUKK Pszczyna zajął 4.miejsce w Ostrawie.


Pierwszy międzynarodowy turniej koszykarze Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Koszykarskiego Pszczyna zakończyli na dobrym, ... najgorszym dla sportowców 4. miejscu!Zobacz zdjęcia - pogonnb.fotopages.com/?entry=1483428 target=_blank class=dodaj>tutaj.

W meczu o brąz przegrali z niemieckim BV Chemnitz 44:57. Medale i puchar dostali rywale, a chwilę radości na ceremonii wręczenia nagród miał jedynie Wojtek Janaszkiewicz, który wybrany został do piątki "all stars" turnieju.

Turniej MC Donald's Cup Ostrawa 2008 przeszedł do historii. Gospodarze zaprosili 87 drużyn i zorganizowali zawody na kilku halach, w kategoriach od młodzika młodszego do juniora, dla dziewcząt i chłopców. Uczestniczyli w nim oprócz gospodarzy młodzi miłośnicy koszykówki z Niemiec, Słowacji, Izraela, Słowenii, Szkocji, Estonii, Łotwy, Rumunii, Litwy, oraz 9 drużyn z Polski.

Nasz region reprezentowali chłopcy z "Hajduków " Chorzów (9. miejsce w kategorii juniorów) i MUKK Pszczyna (4. miejsce w mini baskecie). Poziom turnieju był bardzo zróżnicowany. Oglądaliśmy zespoły oraz poszczególnych zawodników reprezentujących wysoki poziom sportowy, ale były też drużyny przeciętne. Wszyscy walczyli jednak od pierwszej do ostatniej minuty, żeby zaprezentować się z jak najlepszej strony i pokazać w tym międzynarodowym towarzystwie.

Pszczyna stosunkowo łatwo wygrała trzy pierwsze mecze, ale w dwóch najważniejszych spotkaniach grała praktycznie bez kontuzjowanego Tomka Dzidy. MUKKi gładko przegrały z późniejszym zwycięzcą, drużyną Bauska z Łotwy, a w meczu o 3. miejsce przegrały po wyrównanej walce z Niemcami.

Biorąc pod uwagę kłopoty zdrowotne lidera oraz fakt, że do Ostrawy nie pojechało trzech dobrych graczy wyniki są dużym osiągnięciem koszykarzy z naszego miasta. W "pszczyńskiej" grupie wygrał zespół Bauskas, który prezentował najlepsze wyszkolenie techniczne oraz świetną współpracę zespołową. W finale ograł rówieśników z Popradu różnicą około 30 punktów.

Ważne, że nominację do piątki " all stars "turnieju otrzymał Wojtek Janaszkiewicz. Ten chłopak ma naprawdę duże możliwości i ta nagroda powinna zmobilizować go do jeszcze bardziej zdecydowanej walki na tablicach w meczach młodzików i w rozgrywkach szkolnych.

W Ostrawie wygrała w swojej grupie jedna z najlepszych w Polsce drużyn ze szkoły podstawowej. UKS Kormoran Sieraków ograł już wszystkich najlepszych w Polsce, a oprócz świetnych rozgrywających mają jeszcze dwóch zawodników o wzroście ponad 185 (w tym jeden z rocznika 1996!).

Młodzi zawodnicy z Pszczyny zdobyli sporo doświadczeń, mieli też okazję poznać się lepiej w warunkach turniejowych. Powinno to procentować w przyszłości. Warto zaznaczyć, że wyjazd doszedł do skutku dzięki pomocy rodziców. Tutaj podziękowania należą się państwu Czerwińskim, Widawskim, Dzida, którzy mimo obowiązków związanych ze Świętami zapewnili transport, a także pszczyńskiemu MORiSowi, który pokrył część kosztów.

Wyniki:
MUKK Pszczyna : Tydam Koszyce (Słowacja) 100:15
MUKK Pszczyna : Marcus ( Litwa) 85:33
MUKK Pszczyna : BK NH Ostrawa (Czechy) 77:17
MUKK Pszczyna : Bauska (Łotwa) 34:87
MUKK Pszczyna : BV Chemnitz ( Niemcy) 44:57

W naszej drużynie wystąpili: T.Dzida, W. Janaszkiewicz, T.Kliś, K.Czerwiński, M.Stebel, A.Duda, B.Wyszecki, K.Kołtuński, W.Węgrzyn, Kacper i Kamil (1998!) Widawscy.

Już dziś (wtorek) o godzinie 16.00 w sali Zespołu Szkół na osiedlu Piastów kolejny mecz w lidze młodzików młodszych. MUKK spotka się z drużyną MCKiS Czeladź, zapraszamy!

WB

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.