pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 21 marca 2008
  • wyświetleń: 2131

MLF: Świąteczny maraton cz.1

Młodzieżowa Liga Futsalu wyraźnie przyśpiesza. Wykorzystując świąteczną przerwę od zajęć szkolnych organizatorzy ligi zafundowali jej uczestnikom prawdziwy wielkanocny maraton piłkarski. W przeciągu trzech świątecznych dni rozegranych zostanie aż pięć ligowych kolejek!!! Pierwsze dwie odbyły się w czwartek

MLF: Świąteczny maraton cz.1
W meczu dnia Goczały uległy Wróbelkom


VIII seria gier rozpoczyna rundę rewanżową MLF a na początek mecz KSB z Weteranami. Lider zagrał w skromnym pięcioosobowym składzie i dość nieoczekiwanie męczył się z drużyną Bolesławków. Wydaje się jednak, że mecz Weterani mieli pod kontrolą a wynik na styku jest tylko konsekwencja bardzo nieskutecznej gry lidera.

Mecz licealistów z outsiderem raczej nie mógł skończyć się inaczej niż wygraną III LO. Kwestia pozostawała tylko jedna: jak długo Drużyna Pierścienia zdołała prowadzić w miarę wyrównaną walkę. Sił starczyło jedynie do przerwy. Po zmianie stron Licealiści dokonali ostatecznego dzieła zniszczenia i mimo, że nie zachwycili to zasłużenie wygrali.

W pierwszej kolejce MLF przed blisko dwoma miesiącami drużyna DNW dość gładko rozprawiła się z rywalem z Poligonu. W czwartek w rewanżu już tak łatwo nie było. Co prawda jeszcze w pierwszej odsłonie DNW prowadziło lecz tuz po przerwie OKS wyrównał. Kiedy zanosiło się na podział punktów w jednej z ostatnich akcji meczu bohater meczu DNW Tomasz Żmij zdobył bramkę dającą cenne trzy punkty swojej drużynie.

Na zakończenie przedpołudniowego grania byliśmy świadkami najlepszego spotkania w VIII kolejce. Mecz dwóch drużyn walczących o medale był naprawdę godnym polecenia widowiskiem. W pierwszym kwadransie piłka pięć razy lądowała w siatce, lecz w tej odsłonie nieco więcej szczęścia miała ekipa z Goczałkowic i to ona schodziła na przerwę ze skromną zaliczką. Po zmianie stron także oglądaliśmy pięć bramek z tą różnicą, że tym razem częściej do bramki rywali trafiały Wróbelki. Zatem obie drużyny wygrały po jednej połowie tyle tylko, że „skrzydlaty” team swoją część wygrał bardziej zdecydowanie i dlatego mógł się cieszyć ze zwycięstwa i utrzymania pozycji wicelidera.

Wyniki VIII kolejki – 20.03.2008 – czwartek
KS Bolesławki – Weterani 1:2 (0:1)

Bramki: Stalmach Tomasz (14’) dla KSB oraz Grzechnik Kamil (6’), Grzechnik Łukasz (16’) dla Weteranów
Zółta kartka: Stalmach Tomasz (KSB)


Drużyna Pierścienia – III LO 2:6 (1:2)
Bramki: Mika Mateusz (10’) i Kościelny Mateusz (28’) dla Drużyny Pierścienia oraz Morcinek Łukasz (dwie - 17’, 30’), Ogorzały Piotr (19’), Olejniczak Adam (23’), Sosna Krzysztof (25’), Deja Sebastian (27’) dla III LO

Dajcie Nam Wygrać – OKS Merkury II Poligon 2:1 (1:0)
Bramki: Żmij Tomasz (dwie – 7’ i 30’) dl DNW oraz Bałuch Tomasz (17’)

Wróbelki Andrzeja M. – Goczały 6:4 (2:3)
Bramki: Czmajduch Paweł (dwie – 21’ i 24’), Kroczek Dawid (4’), Osemlak Łukasz (9’), Majnusz Michał (23’), samobójcza dla Wróbelków oraz Widłok Michał (dwie – 11’ i 13’), Deptuch Wojciech (4’), Siuta Mateusz (19’)
Żółta kartka W.Deptuch (Goczały)


Sędziowie: Bienioszek Marcin (główny) oraz Miczek Szymon (stolikowy)

Dziewiąta kolejka młodzieżowej ligi była dużo ciekawsza niż przedpołudniowa seria. Już w pierwszym meczu oglądaliśmy spektakl, który mógł być znakomitą reklamą halowych zmagań pszczyńskich młodzieżowców – OKS vs. Licealiści. Bramka za bramkę, a ponadto bardzo szybkie tempo gry, co było nieco zaskakujące wszak zawodnicy obu drużyn mieli już w nogach jeden mecz. Ostatecznie drużyna III LO okazała się minimalnie lepsza od swoich kolegów z osiedla Powstańców Śląskich i jeśli utrzyma taką dyspozycje do końca świątecznego weekendu powinna sięgnąć po medal.
Bohaterem OKSu mógł być Tomasz Bałuch, który dosłownie „wysiatkował” stróża twierdzy III LO. Lecz mimo jego czterech bramek jego drużyna nie zdołała wywalczyć nawet punktu.

Bliscy sprawienia niespodzianki byli w IX kolejce zawodnicy DNW. Mający znacznie niższe notowania przed meczem z Weteranami zawiesili rywalom wyjątkowo wysoko poprzeczkę. Co prawda mecz rozpoczął się niejako zgodnie z planem od bramki dla lidera lecz po 17 minutach było 3:1 dla drużyna Dajcie Nam Wygrać!
Taki obrót sprawy najwyraźniej wytrącił z równowagi Weteranów i ich „zapał” musiał studzić kartkami arbiter spotkania. DNW niestety nie wytrzymało presji spotkania i... w przeciągu zaledwie 4 minut stracili całą wywalczoną przewagę. Weterani wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końcowej syreny.
DNW zabrakło najwyraźniej spokoju i ogrania, bo mogli pokusić się w tym meczu o niespodziankę.

Mecz Wróbelków z Bolesławkami dość niespodziewanie zakończył się remisem, który sprawił, że szanse na dogonienie Weteranów wicelider ma już coraz mniejsze, a coraz ciekawiej będzie w walce o druga lokatę. Obie drużyny chyba jednak sporo sił straciły w przedpołudniowych meczach, a chyba w szczególności zespół Wróbelków, który już półtorej godziny po ważnym i trudnym meczu z Goczałami nie był w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. A Bolesławki miały wyjątkowo trudny dzień, toteż niezła postawa punkt wywalczony z dwoma czołowymi ekipami MLF może chyba cieszyć.

Potwierdziło się także, że najbardziej pechową ekipą pierwszej edycji Młodzieżowej Ligi jest Drużyna Pierścienia. Chłopaki walczą starają się, zdobywają bramki, lecz w każdym meczu brakuje tego czegoś. Tym razem w meczu z Goczałami do szczęścia zabrakło zaledwie kilku minut. Gdyby nie głupie błędy w defensywie w końcówce meczu ostatnia drużyna ligowej tabeli mogła po raz pierwszy w lidze zapunktować. Drużyna z Goczałkowic kolejny raz nie zachwyciła, lecz... wymęczyła trzy punkty, choć podobno szczęście sprzyja lepszym ale czy zawsze?

Wyniki IX kolejki – 20.III.2008 – czwartek
OKS Merkury II Poligon – III LO 4:5 (3:2)

Bramki: Bałuch Tomasz (cztery – 7’, 9’, 13’, 20’) dla OKSu oraz Kropisz Piotr (dwie – 10’, 17’), Trzop Denis (7’), Ogorzały Piotr (21’), Szczotka Piotr (26’ – sam.) dla III LO
Żółta kartka D.Trzop (III LO)


Weterani – Dajcie Nam Wygrać 7:4 (1:2)
Bramki: Wyrobek Przemysław (trzy – 3’, 24’, 24’), Słomka Adam (dwie – 20’, 22’), Kropidło Tomasz (18’), Kosek Kamil (20’) dla Weteranów oraz Żelazo Artur (dwie – 4’, 18’), Czernecki Marcin (dwie – 14’, 27’)
Żółte kartki: Grzechnik Łukasz (Weterani) Słomka Adam (Weterani) – pauzuje w X kolejce oraz Nowak Michał (DNW) – pauzuje w X kolejce


Wróbelki Andrzeja M. – KS Bolesławki 3:3 (1:1)
Bramki dla: Skaźnik Rafał (dwie – 17’, 18’), Majnusz Michał (11’) dla Wróbelów oraz Spek Damian (6’), Markiewicz Michał (19’), Stalmach Tomasz (24’)
Żółta kartka Komraus Krzysztof (KSB)


Goczały – Drużyna Pierścienia 3:1 (0:1)
Bramki: Siuta Mateusz (19’), Deptuch Wojciech (23’), Skipioł Rafał (29’) dla Goczały oraz Kryut Tomasz (14’)

Sędziowie: Bienioszek Marcin (główny) oraz Kloc Marek (stolikowy)Tabela po IX kolejce I edycji
Młodzieżowej Ligi Futsalu sezon 2008

(stan na dzień 20.03.2008r.)

Lp Drużyna Mecze Punkty Bramki
1. Weterani 9 27 59-23
2. Wróbelki Andrzeja 9 19 39-23
3. III LO 9 19 36-23
4. Goczały 9 15 26-25
5. KS Bolesławki 9 11 22-34
6. Dajcie Nam Wygrać 9 10 17-24
7. OKS Poligon 9 4 24-35
8. Drużyna Pierścienia 9 0 16-52Nieobecność leczącego kontuzję najlepszego ligowego snajpera Łukasza Bałucha w umiarkowany sposób wykorzystali rywale. Co prawda dwa gole zdobył Rafał Skaźnik z Wróbelków lecz do lidera traci nadal pięć bramek. W czwartek najskuteczniejszy był Tomasz Bałuch (OKS) lecz jego kolejnych pięć trafień póki co daje mu zaledwie trzecią pozycję w zestawieniu najskuteczniejszych/

Druga odsłona wielkanocnego maratonu już jutro od godziny 9:00. Szczegóły na stronie:www.posir.pszczyna.pl/?page=article&parent=1 class=dodaj target=_blank>www.posir.pszczyna.pl.

Organizatorzy informują ponadto, że Artur Skowera zawodnik drużyny OKS Merkury II Poligon za naruszenie regulaminu hali POSiR został dyscyplinarnie zawieszony w prawach czynnego zawodnika MLF i do końca ligowego sezonu już nie zagra!

Andzejek / fot. Ania Bebło

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.