pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 18 marca 2008
  • wyświetleń: 2975

Paweł Pietryja dwa razy na podium

Kolejny duży sukces odniósł pszczyński badmintonista Paweł Pietryja. Uczeń PG nr 2 stanął dwa razy na podium międzynarodowego turnieju VII Wilson Mazowia Junior Cup w kategorii juniorów młodszych.

Paweł Pietryja dwa razy na podium


Najpierw dotarł do półfinału gry pojedynczej (gdzie uległ Tomaszowi Personie z Suchedniowa). Lepiej poszło mu w grze podwójnej. Wspólnie z Przemysławem Urbanem (Kędzierzyn-Koźle) dotarli do finału. W nim spotkali się z odwiecznymi rywalami: Persona/ Filip Przyjemski. Mecz rozpoczął się od wyrównanej walki, punkt za punkt. Trwało to tak do połowy seta.

Wtedy Paweł z Przemkiem włączyli drugi bieg i wygrali 21:14. Przy takiej samej przewadze rozpoczął się set drugi. Ta sytuacja trwała do stanu 20:18. W tym momencie pszczyńsko-kędzierzyńska para popełniła dwa proste błędy.

Rywalizacja się wyrównała, zaczęły się nerwowe chwile, w których lepiej czuli się zawodnicy z województwa świętokrzyskiego. To oni wygrali 22:20. Trzecia partia to kolejna wymiana ciosów – punkt za punkt. Ostatecznie znowu w końcówce więcej zimnej krwi wykazali Persona z Przyjemskim i zwycięstwem 21:19 wygrali cały turniej.

Mimo finałowej porażki jest to i tak wielki sukces Pawła. W zawodach startowała cała czołówka polskich zawodników oraz silne ekipy z Danii i Białorusi. Zawody zaliczane są do Europejskiego Rankingu Juniorów.

W zawodach wystartowali także: Weronika Strąk, Tomasz Tomża oraz Wojciech Szczypek.

Plesbad

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.