pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 17 marca 2008
  • wyświetleń: 7003

Kolarze jechali o puchar prezesa LK UKS

W sobotę 15 marca w Porębie odbyły się Międzyszkolne Zawody Rowerowe o Puchar Prezesa LK UKS Pszczyna. Zawodnicy pokonywali pętlę o długości 1,5 km wytyczoną w lesie.

Jako pierwsi wystartowali uczniowie klas III i IV, którzy od samego startu poważnie potraktowali sportową rywalizację. Trudna trasa sprawiła, że na metę przyjeżdżali pojedynczo w kilkudziesięciosekundowych odstępach. Następnie na starcie stanęło dziesięciu zawodników klas V i VI, dwa okrążenia dla większości nie stanowiło większych trudności. Zacięta walka rozegrała się pomiędzy Arkadiuszem Królem, który prowadził po pierwszym okrążeniu a Bartoszem Kokotem, późniejszym zwycięzcą.

Na koniec trzynastu doświadczonych kolarzy rywalizowało o puchar Prezesa LK UKS Pszczyna w kategorii "open". Pokonywali sześciokrotnie trudną terenową pętlę, co było atrakcyjnym widowiskiem dla młodych uczących się kolarstwa uczniów, jak również przybyłych sympatyków. Jako pierwszy linię mety minął Kamil Migdoł - junior na co dzień scigający na szosie w LK UKS Pszczyna.

Kolarze jechali o puchar prezesa LK UKS · fot. Tadeusz Foltyn


Wszystkim, szczególnie najmłodszym należą gratulacje za ukończenie tego trudnego wyścigu. Na zakończenie zwycięzców udekorowali prezes LK UKS Pszczyna pan Piotr Misiak i Franciszek Gazda. Podziękowania dla firm: DEKOR, sklep rowerowy %u201ESławek%u201D, sklep rowerowy NATAN, Restauracja "Frykówka".

Wyniki klasy III-IV
1. Jakub Benek SP-10 Jastrzębie Zdrój
2. Marek Michna SP-11 Poręba
3. Kamil Endeka SP-12 Studzionka
4. Łukasz Pająk SP-11 Poreba
5. Maciej Foltyn SP-12 Studzionka
6. Marcin Ślisz SP-3 Pszczyna

Wyniki klasy V-VI
1. Bartosz Kokot SP-10 Piasek
2. Arkadiusz Król SP-14 Wisła Wielka
3. Szymon Milerski SP-3 Pszczyna
4. Wojciech Kuśnież SP-1 Poręba
5. Grzegorz Gruszka Pszczyna
6. Maciej Kurgius Pszczyna

Wyniki "open"
1. Kamil Migdoł Studzionka
2. Marek Smołka Pszczyna
3. Zok Paweł Pawłowice
4. Zok Bogdan Pawlowice
5. Foltyn Jakub Studzionka
6. Rafał Król Brzeźce

Tadeusz Foltyn

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.