• 9 marca 2008
  • wyświetleń: 1866

MLF: Ach ta nieskuteczność

To była jak dotąd najgorsza pod względem skuteczności kolejka Młodzieżowej Ligi Futsalu i gdyby nie festiwal strzelecki lidera i wicelidera ligowej tabeli w niedzielne przedpołudnie byłoby po tym względem jeszcze gorzej.
Nie oznacza to jednak, że okazji do zdobycia większej liczby goli nie było. Ba... szanse na bramki... na wiele bramek było co niemiara ale... piłka z trudem znajdowała drogę do siatki.

III LO wygrało z Goczałami i wraca do gry o medal

Niedzielną, V kolejka MLF rozpoczęła potyczka Wróbelków z OKSem. Poranne granie nie wpłynęło dobrze na formę drużyny z Poligonu, którą przebudził chyba dopiero zimny prysznic w postaci straconych ośmiu bramek. Wróbelki tego dnia były zdecydowanie lepszą i bardziej poukładaną drużyną. Akcje OKSu były mało składne i szarpane. Co prawda jeszcze po pierwszej połowie można się było łudzić, że w drugim kwadransie obraz gry ulegnie zmianie ale... jak się wkrótce okazało nic takiego nie miało miejsca. A wręcz przeciwnie „przepaść” między drużynami jeszcze bardziej wzrosła. Końcowy pogrom może dziwić i zastanawiać, jak drużyna z Poligonu mogła przed tygodniem walczyć cały mecz z liderem jak równy z równym? Pewne trzy punkty Wróbelków Andrzeja M. sprawiły, że drużyna ta została samotnym wiceliderem.

Druga przed piątą serią gier drużyna z Goczałkowic podejmowała tym razem ekipę III LO. Nie pomogły wiceliderowi stroje, w których zaprezentowali się po raz pierwszy w hali POSiRu. Choć przed meczem można było się spodziewać, że Goczały sprawią lanie swoim rywalom wszak stawili się do ligowego boju w liczbie 12 graczy zaś licealiści tylko w 5.
Od początku mecz jednak nie stał na najwyższym poziomie. Mało było akcji, które mogły przynieść zmianę rezultatu, toteż na pierwszą bramkę przyszło czekać do 14 minuty.
Bramka „do szatni” powinna wpłynąć jakoś mobilizująco na poczynania ekipy z Goczałkowic lecz ich styl gry nie uległ zmianie. Pieć minut po zmianie stron faul w polu karnym na bramkę zamienił Sosna i III LO mogło już spokojnie kontrolować dalszy przebieg meczu. I pomimo, że licealiści grali bez zmiany ciężko było zauważyć, że przeciwnik czerpie jakieś atuty z tej sytuacji. Goczały przegrały zatem swój drugi mecz i mimo, że utrzymały medalową pozycję to do lidera tracą już 6 punktów.
Z kolei druga wygrana III LO sprawiła, że zespół traci do podium już tylko dwa punkty.

Mecz niewykorzystanych szans. Tak krótko można scharakteryzować spotkanie drużyny Dajcie Nam Wygrać z KS Bolesławki. Pojedynek bardzo obiecująco rozpoczął się dla drużyny DNW, która już w drugiej minucie objęła prowadzenie! W początkowych fragmentach gry mecz naprawdę mógł się podobać. Ekipa Bolesłaków mimo, że grała bardzo dobrze piłka nie mogła poważniej zagrozić twierdzy strzeżonej przez Kubika. Zaś DNW grało niezbyt wyrafinowany futbol lecz raz za razem zawodnicy tej ekipy stawali przed kolejnymi szansami na podwyższenie rezultatu lecz seryjnie marnowali już nawet nie 100 ale 200% sytuacje. Niestety musiało się to zemścić. Tuż przed przerwą chyba najładniejszą bramkę kolejki zdobył Juszczyk doprowadzając do wyrównania.
Po zmianie stron obrona KSB nadal przypominała szwajcarski ser. Defensorzy robili naprawdę wiele, aby dać wygrać rywalom, lecz to nie był dzień napastników DNW. Im bliżej końca spotkania można było odnieść wrażenie, że piłka jest sterowana tak aby nie wpaść do bramki ;-)
W ostatnich fragmentach meczu ekipa KSB mogła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, lecz zabrakło zimnej krwi w wykończeniu akcji i ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów.

Piątą serię gier w MLF kończył mecz lidera z ostatnią drużyną ligowej tabeli. Weterani najwyraźniej do meczu z Drużyną Pierścienia podeszli bardzo luźno. Pomijając fakt, że zagrali tylko w pięciu to jeszcze bez należytej koncentracji i już w 18 sekundzie przegrywali po bramce Moronia 0:1. Ten sam zawodnik był zresztą bohaterem pierwszych dwóch minut. Weterani nie wyciągali, bowiem żadnych wniosków po straconej bramce i już niespełna 60 sekund później było 0:2, a gdyby jeszcze Moroń zamienił na bramkę dobrą okazję z 50 sekundy gry, mógł zostać najszybszym strzelcem hat-trica w MLF.
Lider szybko opanował jednak sytuację, a już w piątej minucie doprowadził do wyrównania. Na kolejne bramki trzeba było jednak poczekać do końcowych sekund pierwszej odsłony, kiedy Weterani odskoczyli na dwa gole.
Po zmianie stron popis strzelecki kontynuował Łukasz Bałuch, który potrzebował 5 minut aby ustrzelić klasycznego hat-trica. W drugiej części meczu skuteczność była już piętą Achillesową Drużyny Pierścienia. W 22 i 23 minucie nie wiadomo, w jaki sposób piłka nie znalazła się w pustej już bramce Weteranów [dwukrotnie pojedynek sam na sam z pustą bramką wygrywał... słupek ;-)]
Końcowy rezultat nie jest do końca miarodajny, gdyż przewaga Weteranów w tym meczu z pewnością nie była aż tak wyraźna jak wskazywałby na to wynik.

Wyniki spotkań V kolejki MLF – niedziela, 9 marca 2008r.:
Wróbelki Andrzeja M. – OKS Merkury II Poligon 8:0 (2:0)

Bramki: Skaźnik Rafał (trzy – 16’, 18’, 29’), Czmajduch Paweł (dwie – 13’, 19’), Majnusz Michał (3’), Błażyca Łukasz (25’), Kroczek Dawid (27’)

Goczały – III LO 0:2 (0:1)
Bramki: Sosna Krzysztof (dwie - 14’, 20’)
Żółte kartki: Furtak Sławomir (Goczały), Olejniczak Adam (III LO)

Dajcie Nam Wygrać – KS Bolesławki 1:1 (1:1)
Bramki: Czernecki Marcin (2’) dla DNW oraz Juszczyk Michał (13’) dla KSB
Żółte karki: Szczypka Dawid, Kubik Mateusz (obaj DNW)

Weterani – Drużyna Pierścienia 10:2 (4:2)
Bramki: Bałuch Łukasz (sześć – 3’, 13’, 16’, 17’, 20’, 28’), Słomka Adam (5’, 12’), Grzechnik Łukasz (23’), Wyrobek Przemysław (25’) dla Weteranów oraz Moroń Piotr (dwie – 1’, 2’) dla Drużyny Pierścienia

Sędzią głównym niedzielnych spotkań był Szymon Miczek, a stolikowymi Maciej Stieber i Andrzej Puchała.

8. Drużyna Pierścienia 5 0 11-35

Weterani jako drużyna uciekają w ligowej tabeli, zaś w indywidualnie wśród strzelców, także coraz wyraźniejsza staje się przewaga zawodnika liderującego zespołu Łukasza Bałucha, który tylko w piątej serii strzelił sześć bramek i ma już ich na koncie 13. Drugi w zestawieniu Rafał Skaźnik z Wróbelków ma o cztery trafienia mniej.

Następna kolejka MLF odbędzie się w czwartek. Szczegółowe informacje wkrótce na stronie: www.posir.pszczyna.pl/?page=article&parent=1 class=dodaj target=_blank>www.posir.pszczyna.pl.