pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 25 marca 2003
  • wyświetleń: 1922

Badminton: Historyczne zwycięstwo

Ogólnopolskie Turnieje Uczniowskich Klubów Sportowych poziomem zawodników bardzo przypominają Mistrzostwa Polski w poszczególnych kategoriach wiekowych. Dotychczas rozgrywano tylko 2 kategorie wiekowe: młodzików (13 lat) i dzieci (do 11 lat).
W tym roku po raz pierwszy rozegrano turniej dla szesnastolatków - juniorów młodszych.Pierwsze zawody odbyły się w Białymstoku w dniach 21-23 marca br. Wystartowało w nich ponad 250 uczestników. Do historii przejdą pierwsi tryumfatorzy. Są nimi zawodnicy UKS „Plesbad” Pszczyna: Klaudia Stalmach (wśród dziewcząt) oraz Kamil Ogiegło (wśród chłopców). W tej kategorii startował również Tymoteusz Czysz. Rozegrał dobre mecze, ale niestety zakończył je na etapie gier eliminacyjnych.

Miejsce na podium wywalczył Paweł Pietryja. Reprezentował on Pszczynę w najmłodszej kategorii. W półfinale zagrał fantastycznie, ale jeszcze tym razem musiał zadowolić się trzecim miejscem.
Blisko podium ulokował swoje miejsce Miłosz Wiktorczyk. Piąta lokata to także bardzo dobry wynik.

W zawodach wzięła też udział Natalia Malik, która wygrywając dwa mecze i przegrywając jeden w eliminacjach na tym poziomie zakończyła swoją grę.
Młodymi zawodnikami opiekowała się nauczycielka historii GP nr 1, instruktorka badmintona – Joanna Ślisz.

W ośmioletniej historii klubu jest to pierwszy przypadek, gdy zawody ogólnopolskie wygrywa dwójka zawodników z „Plesbadu”.

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.