pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 4 stycznia 2008
  • wyświetleń: 7997

Poświąteczne młodzieżowe granie

Blisko 300 uczestników zgromadziły poświąteczne (turniej rozegrany w dniach 27-30 grudnia 2007) młodzieżowe rozgrywki w hali sportowej w Suszcu. Młodzież czynnie spędziła czas grając w piłkę halową (futsal) oraz siatkówkę.

Tym razem inaczej niż w latach poprzednich większą popularnością cieszyła się piłka siatkowa, w którą zagrały aż 22 amatorskie zespoły. Po dwudniowych zmaganiach najlepszą drużyną okazał się team: Litr Mąki, który w finale pokonał Środek Czechowice. W meczu o 3 miejsce Beton Team wygrał z MOSiRem Czechowice.

Wyniki finałowej fazy siatkówki:
półfinały:

BATON TEAM - LITR MĄKI (0-2) (22:25) (23:25)
ŚRODEK CZECHOWICE - MOSIR CZECHOWICE (2-1) (25:22)(20:25)(16:14)

mecz o III miejsce:
BATON TEAM - MOSIR CZECHOWICE (2-1) (25:16)(20:25)(15:12)

finał:
LITR MĄKI - ŚRODEK CZECHOWICE (2-0) (25:19)(25:21)

W piłkę "kopaną" w ciągu trzech dni zagrało "tylko" 15 ekip. Po dwóch dniach eliminacji w niedzielnym finale zagrały cztery najlepsze zespoły. O bardzo wyrównanym poziomie i ogromnej dramaturgii w futsalowej części rozgrywek może świadczyć fakt, że drużyna TS Suszec zapewniła sobie zwycięstwo w całym turnieju dopiero dwie minuty przed końcem ostatniego meczu suszeckiej imprezy, strzelejąc Czarodziejom bramkę na 2:1.

Wyniki finałowych spotkań futsalu:
Kiciory - Czarodzieje 1:1
TS Suszec - Kiciory 1:1
Czarodzieje - Gardawice 3:5
Gardawice - TS Suszec 3:5
Gardawice - Kiciory 4:3
TS Suszec - Czarodzieje 3:1

Tabela końcowa futsalu:
1. TS Suszec 7 pkt
2. Gardawice 6 pkt
3. Kicory 2 pkt
4. Czarodzieje 1 pkt

Najlepszym podsumowaniem czterech dni sportowej rywalizacji jest wypowiedź Kierownika hali sportowej w Suszcu Pana Marka Kreta: "...Na pewno na turniejach nie będziemy szukali najlepszego siatkarza, czy króla strzelców, bo nie jest to celem tych turniejów. Dla mnie zwycięzcami są wszyscy Ci, którzy przyjechali na halę i czynnie "na sportowo" zagospodarowali swój czas wolny od nauki..."

Komplet wszystkich wyników (łącznie z eliminacjami) można znaleźć na stronie internetowej suszeckiej hali: www.hala-suszec.pl/index.html?id=17754&lang_id=PL class=dodaj target=_blank>www.hala-suszec.pl

Oraganizatorzy Młodzieżowych Turniejów pragną także serdecznie podziękować za pomoc i wsparcie głównemu sponorowi imprezy firmie Bobi-Sam.

Poświąteczne młodzieżowe granie · fot. Hala Sportowa Suszec


Andzejek

----------
informacja z dnia 18.12.2007r.

Po raz trzeci w okresie poświątecznym Gminny Zespół Oświaty i Sportu w Suszcu zaprasza młodzież do udziału w turniejach, które odbędą się na hali sportowej w Suszcu. Tradycyjnie już rozgrywki odbędę się w dwóch dyscyplinach sportowych – piłka nożna halowa i siatkówka.

Z roku na rok turnieje te cieszą się coraz większą popularnością, toteż tym razem organizatorzy planują aż cztery sportowe poświąteczne dni.
Rozgrywki halowej odmiany futbolu, czyli futsalu planowane są na trzy dni. Eliminacje rozegrane zostaną w dniach 27-28 grudnia (czwartek, piątek) zaś finały w niedzielę 30 grudnia. Turniej siatkówki odbędzie się z kolei w sobotę 29 grudnia.

Zgłoszenia należy dokonać drogą elektroniczną przesyłając w dniach 21-24 grudnia na maila: mk@hala-suszec.pl informacje zawierającą:
1. rodzaj turnieju – siatkówka czy piłka nożna
2. nazwa drużyny
3. imię i nazwisko kapitana
4. numer kontaktowy

Turnieje skierowane są do młodzieży uczącej się w wieku 15-24 lata – warunkiem udziału jest posiadanie ważnej legitymacji szkolnej, studenckiej (w każdej drużynie mogą zagrać jednak dwie osoby, które nie spełniają tego warunku).
Co ważne nie ma osobnych kategorii z podziałem na grupy chłopięce i dziewczęce tak więc mogą grać zarówno drużyny chłopaków, dziewczyn jak i mieszane.
Najważniejszą bodaj wiadomością jest jednak brak wpisowego. Tak, więc aby zagrać w turnieju wystarczy po prostu zebrać drużynę, zgłosić się i przyjechać.

Dodatkowe informacje można otrzymać także pod numerem telefonu 693-674-000.Andzejek

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.