Motoryzacja Pszczyna Motoryzacja Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Sport

  • 1 października 2007
  • wyświetleń: 6600

O klubie ULKTS

Uczniowski Ludowy Klub Tenisa Stołowego PSZCZYNA powstał w 2002 roku z myślą o reaktywowaniu klubu zrzeszającego najlepszych zawodników tej dyscypliny sportu z naszego regionu. Historia tenisa stołowego w naszym regionie rozpoczęła się w LKS Piasek, który w początkowej fazie zrzeszał miłośników piłki nożnej, od 1972 roku utworzono sekcję tenisa stołowego a jej głównym założycielem był Zbigniew Halama.

Obecnie naszą bazą szkoleniową jest Zespół Szkół nr.1 w Pszczynie gdzie zajmujemy się głównie szkoleniem dzieci i młodzieży. Ciągle rozszerzamy naszą bazę szkoleniową i wyposażamy w niezbędny sprzęt sportowy związany ściśle z tą dyscypliną sportową. Zrzeszamy 22 zawodników w tym 16 to dzieci w wieku od 7 do 16 lat. Bierzemy udział w turniejach na szczeblu wojewódzkim i ogólnokrajowym oraz w turniejach międzynarodowych.

Naszym największym, zamierzonym i osiągniętym dotychczas sukcesem był awans drużyny kobiet do II ligi, w sezonie 2003/04 nasza drużyna zajęła drugie miejsce i był to najlepszy wynik w dotychczasowej historii klubu.

Drużyna męska reprezentuje Pszczynę w III lidze, nasz najlepszy wynik to także drugie miejsce w sezonie 2002/03 i udział w barażach o II ligę. Corocznie bierzemy udział w Mistrzostwach Śląska LZS-ów odnosząc wiele sukcesów indywidualnych i drużynowych . W roku 2003 nasz klub zdobył Drużynowe Mistrzostwo Śląska rywalizując z 30 klubami na Śląsku a nasi zawodnicy reprezentowali nasz region na Mistrzostwach Polski.

Wszystkie te sukcesy czynią Pszczynę mocnym i coraz bardziej znaczącym ośrodkiem tenisa stołowego w naszym regionie. Nasze dotychczasowe osiągnięcia stały się faktem dzięki zaangażowaniu Zarządu Klubu z Prezesem Zbigniewem Jackiem na czele oraz nieodzownemu wsparciu ze strony Zarządu Miasta, Starostwa Powiatowego i MORIS-u w Pszczynie.

W imieniu wszystkich tenisistów stołowych oraz działaczy ULKTS PSZCZYNA składamy Naszym Przyjaciołom gorące podziękowania za udzieloną pomoc i dedykujemy Im swoje dotychczasowe sukcesy.

Sekretarz klubu
Friebe Janusz

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.