Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 6 września 2007
  • wyświetleń: 5549

Rajdowcy na Zlocie Alfa Romeo

W niedzielę 2 września wzięliśmy udział w imprezie zorganizowanej na torze testowym Fiata przy okazji zlotu Alfa Romeo. Start ten traktowany był jako trening przed tym weekendem. Liczyliśmy na dobrą pogodę jak się okazało była dla nas łaskawa.

Ciepły niedzielny dzień spędziliśmy na szybkim podróżowaniu po trasie. Po zapoznaniu stwierdziliśmy, że jest to typowo szybkościowa trasa dla aut Alfa Romeo, ale trzeba jeździć w każdych warunkach. Pojedyncze okrążenie liczyło 2.2 km.Po przejeździe wszystkich zawodników na trasę ruszyły Alfa Romeo. Trasa bardzo rytmiczna z kilkoma miejscami dohamowań do szykan z bardzo dużych prędkości. Na każdym przejeździe próbowaliśmy maksymalnie opóźnić hamowanie. Kolejne ciekawe doświadczenie i nauka. Po raz kolejny ustrzegliśmy się rażących błędów i równe tempo jazdy zaprocentowało dobrymi czasami. Czasy okrążeń wynosiły 1.44 min , 1.43 min , 1.45 min .

W niektórych miejscach było ciepło, ale opanowana jazda pozwalała spokojnie dotrzeć do mety. Oczywiście nie jest to tylko zasługa kierowcy. Połowę jeśli nie więcej obecnych postępów w technice jazdy, opisu, spokoju w samochodzie to zasługa mojego pilota. Pragnę podkreślić że jest to sport zespołowy i nie byłoby tego wszystkiego gdyby nie on. Dziękuję mu za duży spokój podczas jazdy i brak paniki w sytuacjach stresowych. Dopiero po odcinku słysząc z ust Kuby : "miałem ciarki na tym łuku" wiemy, że nasze tempo nie jest wolne.

Pierwszy raz usłyszeliśmy z ust rywali z tej samej klasy, że szybko jedziemy jak na takie auto. Bardzo cieszą takie słowa, dodając otuchy do realizowania założonych celów.

Mimo małej ilości kibiców pragniemy podziękować wszystkim z Pszczyny, którzy byli popatrzeć. Z naszych obserwacji wynikało, że była to całkiem spora grupa ludzi. Dziękujemy za gorący doping i rozmowy w czasie czekania na następne przejazdy. Pragniemy także zauważyć że kolejna załoga z okolic Pszczyny dołącza się do czynnego udziału w sporcie samochodowym w Suzuki Swifcie.

W chwili obecnej nasze auto jest przygotowywane do kolejnego startu w najbliższą niedzielę na torze testowym Fiata. Musimy dokonać drobnych napraw po ostatniej imprezie, urwaliśmy zderzak tylni oraz płyta pod silnikiem wymaga drobnej interwencji młotka.

Zapraszamy wszystkich do udziału i kibicowania na trasie w najbliższą niedzielę (9 września).

Przy okazji dziękujemy sponsorom Piekarni Brzęczek i moim Rodzicom, bez których start byłby niemożliwy. Pragniemy także zaprosić wszystkich zainteresowanych sponsorów oraz kibiców do ruszenia na trasy Rajdu Wisły rozgrywanego w dniach 14-15 września w celu zobaczenia, gdzie zamierzamy jeździć w przyszłym roku.

Kuba Piechocki

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.