pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 14 czerwca 2007
  • wyświetleń: 2966

Powiatowe Mistrzostwa w Plażówce

W czwartek 14 czerwca w Zespole Szkół Rolniczych odbyły się Powiatowe Mistrzostwa w Siatkówce Plażowej. Najlepsi okazali się zawodnicy i zawodniczki z Pawłowic. Zabrakło jednak - ku zaskoczeniu wszystkich - reprezentacji dziewczyn z ZSR.

W turnieju plażówki udział wzięły trzy zespoły dziewczęce. Swoje reprezentacje zgłosiły drużyny I LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie, LO Pawłowice oraz LO Gilowice. Wśród uczestników zabrakło jednak ekipy gospodyń.

- ZSR nie wystawił swojego zespołu żenskiego, ponieważ pan Kazimierz Plachno zakazał startowac wytypowanym do tego przeze mnie uczennicom szkoły. - powiedziała nam Aleksandra Drwięga.

Zawody jednak się odbyły. Najlepsze okazały się dziewczyny z Pawłowic, które w składzie: Sabina Bizoń, Bogumiła Szczepanik, Joanna Hruby ograły 2:0 swoje rywalki z Chrobrego (Beata Widawska, Agata Ryguła, Klaudia Janota) i Gilowic (Magdalena Cebularz, Ewa Stanek). W meczu dwóch ostatnich zespołów po trzech setach wygrał "Chrobry".

W mistrzostwach powiatu chłopców zagrało sześć zespołów. I tutaj bezkonkurencyjne okazało się liceum z Pawłowic (Marian Wnorowski, Jakub Urbański, Arkadiusz Kawecki), które w finale pokonało ekipę gospodarzy (Wojciech Widawski, Wojciech Wilkosz) z Zespołu Szkół Rolniczych 21:12. Trzecie miejsce zajął Chrobry (Czarnecki Adrian, Tomski Dariusz, Tomasz Bojarum) pokonując drużynę Zrywu Pszczyna 21:14. Udział wzięły także zespoły ZSS i ZSE.

Imprezę zorganizowały nauczycielki Zespołu Szkół Rolniczych: Aleksandra Drwięga, Andżela Niechwiel oraz Bogusława Machalica. W sędziowaniu spotkań pomagali Błażej Janem Z ZSR i Marcin Górski z ZSE.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.