Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 5 marca 2019
  • wyświetleń: 919

Wielka Liga Czytelników w bibliotece pedagogicznej w Pszczynie

28 lutego w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. J. Lompy w Katowicach Filii w Pszczynie odbył się etap powiatowy IV Ogólnopolskiego Konkursu "Wielka Liga Czytelników".

Wielka Liga Czytelników w bibliotece pedagogicznej w Pszczynie - 28.02.2019 · fot. PBW


Rywalizowało ze sobą 8 drużyn (22 uczniów) ze szkół podstawowych powiatu pszczyńskiego, które startowały w dwóch kategoriach. Byli to uczniowie, którzy mieli już za sobą etap szkolny konkursu, czyli co najmniej 7 przeczytanych książek, a w bibliotece spotkali się, by zawalczyć o tytuł Mistrza Powiatu i przejść do etapu wojewódzkiego. Znaleźli się oni wśród prawie 18000 uczestników, którzy czytali w całej Polsce razem z Wielką Ligą Czytelników! Na etapie powiatowym pytania testowe dotyczyły treści książek: J. Bednarek: Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (kl. 1-4) i Z. Nienacki: Pan Samochodzik i niesamowity dwór (kl. 5-8). Testy składały się ze 130 pytań.

W konkursie wzięły udział: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jadwigi Śląskiej w Pszczynie, Szkoła Podstawowa nr 18 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. J. Twardowskiego w Pszczynie, Szkoła Podstawowa nr 19 w Brzeźcach, Szkoła Podstawowa nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jankowicach. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się drużyny:
  • w kategorii kl. 1-4 Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jadwigi Śląskiej w Pszczynie,
  • w kategorii kl. 5-8 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jankowicach.


Wielka Liga Czytelników w bibliotece pedagogicznej w Pszczynie - 28.02.2019
Wielka Liga Czytelników w bibliotece pedagogicznej w Pszczynie - 28.02.2019 · fot. PBW


Biblioteka składa podziękowania Starostwu Powiatowemu w Pszczynie, które przekazało upominki dla 22 uczestników konkursu.

Szczególne podziękowania i gratulacje należą się uczestnikom konkursu i ich opiekunom. Dziecko, które systematycznie czyta, jest zwycięzcą. Nie tylko w konkursie, ale i w życiu, gdyż zdobywa wspaniałe umiejętności, przeżywa wielkie przygody, buduje w sobie krok po kroku szczęśliwego, mądrego człowieka, który zna swoją wartość.

Gratulujemy zwycięskim drużynom i życzymy powodzenia na etapie wojewódzkim, a może i ogólnopolskim!

Justyna Pisek

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.