pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 11 czerwca 2007
  • wyświetleń: 3091

Przemek Strączek w Muzycznej

W czwartek 14 czerwca w Muzycznej Galerii wystąpi Przemek Strączek Trio. Wstęp wolny!

Przemek Strączek w Muzycznej
Przemek Strączek Trio


Przemek Strączek Trio to autorski projekt gitarzysty Przemysława Strączka związanego również z formacją Tres Jazz. Muzyka tria nawiązuje do współczesnego nurtu jazzu akustycznego wykorzystując możliwości brzmieniowe gitary. Poszukiwania muzyczne grupy dotyczą przede wszystkim nowych rozwiązań harmonicznych na bazie standardów oraz własnych kompozycji.

Inspiracje muzyczne czerpane są z takich wykonawców jak: Charlie Parker, John Coltraine, Bill Evans, Jim Hall, Kurt Rosenwinkel. W muzyce zespołu duży nacisk położony jest przede wszystkim na barwę, kolor i pewną nieokreśloną tajemnicę, która towarzyszy każdemu koncertowi.

Członkowie zespołu to absolwenci Akademii Muzycznej Instytutu Jazzu w Katowicach, współpracujący między innymi z Beatą Przybytek Quintet, Amen Band'em, Joahimem Menclem, Januszem Muniakiem. Lider jest laureatem ogólnopolskich jazzowych konkursów gitarowych Mistrzowskiego Konkursu Gitarzystów Jazzowych w Warszawie dwukrotnie w 2001 i 2003 roku oraz Ogólnopolskiego Konkursu Improwizacji Gitarowej w Kielcach w 2005 roku.

Muzyczna Galeria

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.