pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 6 grudnia 2006
  • wyświetleń: 24814

Święty Mikołaj w Pszczynie

Święty Mikołaj w Pszczynie
Mikołaj w Pszczynie - 2006-12-06 / fot.pless.pl


Dzieci młodsze, starsze, dorośli, a takżbe babcie i dziadkowie - wszyscy spotkali się dziś na pszczyńskim rynku, by powitać wspólnie Świętego Mikołaja, który o poranku zawitał do naszego miasta.

Święty Mikołaj jeszcze smacznie sobie drzemał w oknie Ratusza, gdy rynek zaczął się powolutku zapełniać. Kiedy jego sen wydawał się niezagrożony, dzieci zaczęły recytować wierszyki i śpiewać piosenki. Te okazały się wyjatkowo skuteczne.

Chwilę później Święty Mikołaj z workiem pełnym upominków pojawił się wśród dzieci. Na rynku pytał najmłodszych czy byli grzeczni i rozdawał słodkie prezenty. Sam także otrzymał na pamiątkę kolorową kartkę. Uśmiechy dzieci były najlepszym dowodem świetnej zabawy. Po niej Święty Mikołaj udał się w nastepną daleką podróż do kolejnych maluchów, które czekały na jego odwiedziny...

Tymczasem niemal w tym samym czasie na rynku pojawił się jego pomocnik - Mikołaj. Przez godzinę bawił się z dziećmi, tańcząc przy ludowych utworach i organizując muzyczne konkursy.

Święty Mikołaj w Pszczynie · fot. pless.pl


Po spotkaniu z Mikołajem na rynku pojawiły się młode łyżwiarki i łyżwiarz, którzy trenują pod okiem Marii Domagały. Utalentowani zawodnicy z Katowic podczas tańców na lodzie zaprezentowali największe umiejętności.

Było to równocześnie oficjalne otwarcie lodowiska na najbliższą zimę.

Oskar / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.