pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 29 listopada 2006
  • wyświetleń: 1768

Pianino, perkusja i bass...

Pianino, perkusja i bass...


Każdej soboty i niedzieli do 17 grudnia goście Pustelnika spotkają się z niecodzienną inspiracją muzyczną w wykonaniu zespołu Disco Bass i duetu Żydek Kulak.

Disco Bass to autorski projekt Grzegorza Żydka, który powstał na okoliczność Pikniku Filmowego w Chybiu w 2005 roku. Nazwa kapeli upamiętnia pierwszą gitarę o jakiej marzył założyciel, była to basówka czeskiej firmy Jolana. Oprócz basisty i gitary basowej, grają perkusja i perkusista Andrzej Żydek. Muzyka, jaką reprezentują artyści to groove i beat w funkowym i jazzowym klimacie. Materiał pełen jest skocznych, energetycznych smaków, ale nie brak w nim smętnych, melancholijnych ballad.

Duet Żydek Kulak powstał z połączenia jazzu w osobie Andrzeja Żydka (instrumenty perkusyjne) z klasyką reprezentowaną przez Mirosława Kulaka (pianino). Głównym celem ich wspólnego muzykowania jest sprawianie radości słuchaczom. Muzycy świadomie rezygnując z popisowych partii osiągają bardzo miły i kameralny nastrój. W ich repertuarze znalazły się utwory nowsze jak choćby „Między ciszą, a ciszą” Grzegorza Turnaua oraz starsze typu „Amazing Grace” czy „What a wonderfull World”.

OP / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.