Rozrywka

  • 30 czerwca 2024
  • 7 lipca 2024
  • wyświetleń: 7459

Artystyczny duch w Galerii Arte na pszczyńskim rynku

Galeria Sztuki "Arte" to nowe miejsce na kulturalnej mapie Pszczyny. W czwartek, 27 czerwca miłośnicy sztuki mogli po raz pierwszy zobaczyć prace autorstwa Marioli Markowiak.

Galeria Sztuki „Arte”: wystawa malarstwa Marioli Markowiak - 27.06.2024 · fot. UM Pszczyna


Galeria znajduje się przy ul. Rynek 11. Osoby zainteresowane mogą oglądać, bądź zakupić dzieła od wtorku do niedzieli w godzinach od 10:00 do 18:00. Wstęp jest bezpłatny.

W uroczystym otwarciu ekspozycji udział wzięli burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol, zastępca burmistrza Magdalena Czarnecka, a także burmistrz Strumienia Anna Grygierek.

- Mamy ogromną satysfakcję, że na terenie naszej gminy działa wiele środowisk ludzi kultury. Niedawno otwieraliśmy nową siedzibę stowarzyszenia ArtAncla. Wiem, że oba miejsca będą ze sobą współpracować, co z pewnością wpłynie na uatrakcyjnienie oferty - powiedział burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

Galeria Sztuki Arte to miejsce stworzone z ogromnej pasji, długich lat pracy i z wielkich marzeń. Na ścianach można zobaczyć ciekawe kolorystycznie pejzaże, wnikliwe portrety, niezwykłe kompozycja kwiatowe, jak i obazy w konwencji abstrakcyjnej.

Mariola Markowiak obecnie mieszka w Strumieniu, gdzie może realizować swoją pasję, jaką jest malarstwo. Do Pszczyny, gdzie obecnie uruchomiła galerię ma ogromny sentyment. W nowym miejscu czuć artystycznego ducha. Wielkim wsparciem dla autorki niezwykłych prac jest jej mąż, który z całego serca wspiera i pomaga w realizacji marzeń.

ar / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.