Rozrywka

  • 12 czerwca 2024
  • 23 czerwca 2024
  • wyświetleń: 8495

[ZDJĘCIA] Wianki, czyli Noc Świętojańska w ogrodzie Pszczyńskiego Centrum Kultury

W tym roku na obchody Nocy Świętojańskiej, w formie radosnego rodzinnego festynu wraz z rekonstrukcją sobótkowego obrzędu wianków, Pszczyńskie Centrum Kultury zaprosiło w sobotę 22 czerwca do swojego ogrodu przy ul. Władysława Jagiełły 1. Zobaczcie fotorelację!

Wianki, czyli Noc Świętojańska w ogrodzie Pszczyńskiego Centrum Kultury - 22.06.2024 · fot. Grzegorz Załucki / pless.pl


W programie znalazły się występy: Pszczyńskiej Orkiestry Ludowej, Zespołu Pieśni i Tańca "Silesianie" Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, wokalistów ze Studia Piosenki i Rehabilitacji Głosu "VoicePless" oraz zespołu STONEHENGE.

Podczas wydarzenia były dostępne stoiska wystawiennicze z koronką klockową i biżuterią z porcelany. Premierę miało również drugie wydanie poradnika kulinarno-zielarskiego "Ziele, Aniele!", wydanego przez Instytut im. Wojciecha Korfantego. Danuta Cholewa, specjalistka ds. etnologii z Instytutu im. Wojciecha Korfantego opowiedziała o ziołach występujących w regionie. Wstęp był wolny.

ar / pless.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.