Rozrywka

  • 6 czerwca 2024
  • 9 czerwca 2024
  • wyświetleń: 958

Terapeutyczny koncert kamertonowy w Pszczyńskim Centrum Kultury

Za nami:

W niedzielę 9 czerwca o 18.00 w Pszczyńskim Centrum Kultury zabrzmi terapeutyczny koncert kamertonowy. Zaprasza Ewa Stroińska!

Koncert kamertonowy
Koncert kamertonowy · fot. pixabay.com


Jak działają kamertony? Ciało ludzkie jest wspaniałym pudłem rezonansowym, przewodnikiem wibracji. W prawie 70% składa się ono z wody a ścięgna oraz błony komórkowe są jak struny, czy membrany wychwytujące podane częstotliwości. Dźwięki wydawane przez te malutkie metalowe narzędzia dostrajają się do wzorcowych dźwięków w jakich wibruje każdy z narządów ludzkiego organizmu. Można to porównać do strojenia gitary, tylko zamiast instrumentu stroimy organizm, który potrafi zapamiętać podawaną częstotliwość i pozostać w harmonii.

Muzykoterapia kamertonowa to bardzo delikatna, nieinwazyjna metoda a jednocześnie działająca bardzo głęboko i kompleksowo na poziomie ciała, psychiki i ducha!

Kamerton to stroik muzyczny. Służy do strojenia instrumentów. Ale istnieją też Kamertony Terapeutyczne, które służą do strojenia naszych organizmów. Są to specjalne kamertony działające na poszczególne części ciała. Dźwięki tych kamertonów wprowadzają nasze ciała, emocje i myśli w stan równowagi. Słuchając kamertonów, wyciszamy się, synchronizują się nasze półkule mózgowe, napięcia występujące w naszych ciałach rozpuszczają się. Zaczynamy odczuwać bardzo dla nas przyjemny stan HARMONII. Kamertonów słuchamy na leżąco, w relaksacji. Jest to bardzo przyjemne, ale i bardzo lecznicze doświadczenie.
Podczas spotkania porozmawiamy o leczniczych efektach muzykoterapii.

  • Kamertony gra: Ewa Stroińska - certyfikowany terapeuta dogłębno-komórkowy, uczennica dr Barbary Romanowskiej
  • Miejsce: Pszczyńskie Centrum Kultury, ul. W. Jagiełły 1
  • Bilety: 60 zł do kupienia na stronie pckul - tutaj.
  • Zabierz ze sobą matę lub koc oraz poduchę!
  • Zadbaj o odpowiednie nawodnienie, bądź punktualnie, najlepiej 15 min. wcześniej, wyłącz telefon!

ar / pless.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.