Rozrywka

  • 7 czerwca 2024
  • wyświetleń: 517

Olga Bołądź i Krzysztof Materna razem na scenie Pszczyńskiego Centrum Kultury!

W niedzielę 29 września o godzinie 19:00 na deskach Pszczyńskiego Centrum Kultury wystąpią Olga Bołądź i Krzysztof Materna w programie "Dobry wieczór państwu"!

Olga Bołądź i Krzysztof Materna razem na scenie Pszczyńskiego Centrum Kultury!


Duet Materna i Bołądź tworzy półtoragodzinną zabawę z publicznością, przestrzegając przed wpływem współczesnej rozrywki na nasze umysły.

Występują:

  • Mistrz: Krzysztof Materna
  • Asystentka Mistrza: Olga Bołądź


Czas trwania: 90 minut bez przerwy

"Dobry wieczór Państwu" to autoironiczny spektakl autorstwa Krzysztofa Materny. Autor prezentuje swój stosunek do zalewającej nas głupoty medialnej i estradowej. Opowiada anegdoty z życia estradowego, ironizuje na temat celebrytów i pseudo medialnych gwiazd.

Towarzyszy mu w brawurowej roli asystentka, grana przez znakomitą aktorkę Olgę Bołądź, przedstawicielka młodego pokolenia, której świat i wiedza oparta jest na Wikipedii, internecie i celebryckich ściankach.

Jest to rzecz autobiograficzna. Pokazuje moje alter ego, czyli człowieka, który przez długą część życia parał się estradą i telewizją. Przedstawia mój stosunek do dzisiejszych mediów i celebrytów, telewizji komercyjnych i niekomercyjnych. Zdradzam poniekąd publiczności, w jaki sposób jest nabijana w butelkę. Wyjaśniam, na czym polega ten cały show-biznes. To spektakl satyryczny, ale też i bardzo gorzki. Nie mogę pogodzić się z faktem, że środowisko to uległo takiej degradacji. Nie mogę pogodzić się z miałkością, sposobem traktowania telewidza jako idioty, niskim gustem różnych przedsięwzięć nam serwowanych. Nie chcę, by osoby, które nie zasługują na to, by były hołubione, stawały się gwiazdami, podczas gdy prawdziwe gwiazdy nie mają tego statusu i mieć nie będą. Nie podoba mi się to, że tandetna rozrywka zawłaszczyła edukację, kulturę i wszystkie inne sfery życia. Krzysztof Materna autor i reżyser spektaklu "Dobry Wieczór Państwu".

Bilety do kupienia również pod adresem: https://kulturairozrywka.pl lub w systemie biletowym pckul - kliknij w link.

ar / pless.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.