Rozrywka

  • 3 czerwca 2024
  • 6 czerwca 2024
  • wyświetleń: 1866

Pogodejmy po naszymu przy bonkawie i babówce! Cykl spotkań

Za nami:

Od czerwca w ofercie pszczyńskiego skansenu pojawią się wydarzenia, warsztaty oraz lekcje muzealne, których tematem przewodnim będzie gwara śląska. Już 6 czerwca o godz. 18.00 będzie można wziąć udział w pierwszym spotkaniu z cyklu "Pogodejmy po naszymu przy bonkawie".

W skansenowskiej altanie czekać będzie nie tylko bonkawa i babówka, ale także prelekcja na temat gwary i dialektu, występy artystyczne po śląsku, słowna zabawa gwarowa, gość specjalny, który opowie o Utopku czy też śląski quiz.

Spotkania odbywać się będą cyklicznie, wstęp jest wolny. Każde ze spotkań będzie miało temat przewodni, zapraszani będą ciekawi goście oraz zaplanowane są zabawy z gwarą. Organizatorzy spotkań - Stowarzyszenie "Po naszymu" i Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej serdecznie zapraszają wszystkich "Pszczynioków" małych i dużych oraz osoby zainteresowane tematem gwary śląskiej.

Pogadejmy po naszymu przy bonkawie! Cykl spotkań

ar / pless.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Skansen" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Skansen

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Skansen" podaj