Rozrywka

  • 27 maja 2024
  • wyświetleń: 3793

[ZDJĘCIA] Lokalne produkty ziemi pszczyńskiej hitem na targach w Chorzowie

Podczas 12. Targów turystycznych Atrakcje Regionów w Parku Śląskim w Chorzowie nie mogło zabraknąć pysznych, zdrowych i naturalnych produktów, wyróżnionych Lokalną Marką Ziemi Pszczyńskiej.

Lokalne produkty ziemi pszczyńskiej hitem na targach w Chorzowie - 24.05.2024 · fot. powiat


Na stoisku Lokalnej Grupy Działania "Ziemia Pszczyńska" można było poznać miejscowe produkty ze znakiem jakości. Wiele osób odwiedziło naszych lokalnych producentów. W piątek 24 maja swoje wyroby prezentowali Gospodarstwo Rolne Kamila i Krzysztof Mocek, Kamila Wielewska "Nudel Ula" i Pasieka Tomala, w sobotę - Gospodarstwo Kozia Rodzinka, Pasieka św. Ambrożego i Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój, w niedzielę - Lawenda pod Lasem oraz Gospodarstwo Rolne Sylwia i Leszek Szczotka.

Na stoisku wśród certyfikowanych produktów można było znaleźć m.in. konfitowany czosnek, swojskie makarony, naturalne miody, kozie sery, borowinę i solankę, jajka, woreczki z lawendą, pszczyńskie grzybki i inne produkty wyróżnione certyfikatem Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej.

Udział w Targach w Chorzowie odbył się w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich i współpracy Powiatu Pszczyńskiego - koordynatora Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej ze Stowarzyszeniem LGD "Ziemia Pszczyńska".

ar / pless.pl

źródło: Powiat Pszczyński

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.