Rozrywka

  • 26 maja 2024
  • 2 czerwca 2024
  • wyświetleń: 18328

Kolorowe balony na ogrzane powietrze po raz czwarty w Pszczynie i Tychach!

W piątek, sobotę i niedzielę - 21, 22 i 23 czerwca kolorowe balony na ogrzane powietrze znów pojawią się nad Pszczyną i Tychami.

Nocna gala balonowa III Zawodów Balonowych o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego w Pszczynie oraz wręczenie nagr
Nocna gala balonowa III Zawodów Balonowych o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego w Pszczynie oraz wręczenie nagród zwycięskim załogom - 24.06.2023 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Sterowanie balonem na ogrzane powietrze wymaga nie lada umiejętności, ponieważ pilot może poruszać balonem tylko w górę i w dół. Balon unosi się dzięki zwiększeniu płomienia i podgrzaniu powietrza wewnątrz poliestrowej powłoki, a poprzez odpowietrzanie — opada. Przemieszcza się natomiast dzięki wykorzystaniu ruchów powietrza i wiatru. Najbardziej pożądanym czynnikiem podczas lotów jest słaby wiatr (2-3 m/s), dlatego najlepszą porą do przeprowadzenia zawodów jest wczesny ranek lub późne popołudnie.

Poza podziwianiem balonów podczas lotów konkursowych, widzowie będą mogli uczestniczyć także w nocnym pokazie balonów. Będzie to wyjątkowe widowisko, podczas którego czasze poszczególnych balonów zostaną oświetlone ogniem palników. Dzięki temu balony zamienią się w olbrzymie lampiony, które rozświetlą nocne niebo! W programie także koncerty i występ kabaretowy Marcina Dańca!

Wydarzenie organizowane jest z okazji 20. Rocznicy Wstąpienia Polski do Unii Europejskiej - ŚLĄSKIE! EUROPA!

Szczegółowy program znajdziecie na plakacie:

in the silesian sky

ar / pless.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.