Rozrywka

  • 24 maja 2024
  • wyświetleń: 2341

[ZDJĘCIA] Radosna inauguracja letniego sezonu w parkowym zakątku terapeutycznym

Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy Szpitala Joannitas to wyjątkowe miejsce na mapie Pszczyny. W czwartek 23 maja, dzięki zaangażowaniu personelu ZPO, zainaugurowano sezon letni w parkowym zakątku terapeutycznym. Pacjenci, pracownicy i przyjaciele szpitala oraz samorządowcy uczestniczyli w wyjątkowym koncercie uczniów i nauczycieli Ogniska Muzycznego w Pszczynie.

Radosna inauguracja letniego sezonu w parkowym zakątku terapeutycznym - 23.05.2024 · fot. powiat


Pracownicy Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego dbają o to, aby jego podopieczni czuli się w tym miejscu jak w domu. To właśnie tu przewlekle chorzy seniorzy, często niepotrafiący samodzielnie funkcjonować znajdują pomoc. Będąc pod opieką specjalistów mają zapewnione odpowiednie leczenie, rehabilitację czy terapię zajęciową dostosowaną do indywidualnych potrzeb.

Zaangażowana kadra ZPO, w którym obecnie przebywa 30 pacjentów, dba także o komfort psychiczny seniorów, organizując dla nich wiele okolicznościowych wydarzeń. Jednym z nich jest inauguracja sezonu letniego, która w tym roku odbyła się w otwartym na jesień zakątku terapeutycznym - zielonym ogrodzie z ławkami, kwiatami i ziołami, gdzie seniorzy mogą spędzać czas na świeżym powietrzu.

Wszystkich uczestników przywitały Katarzyna Michalik, prezes Zarządu Szpitala Joannitas i Joanna Sojka, dyrektor ds. medycznych. Na czwartkową inaugurację sezonu letniego ZPO oprócz podopiecznych i personelu przybyli zaproszeni goście i przyjaciele szpitala. Powiat Pszczyński reprezentowali wicestarosta Barbara Bandoła i członek Zarządu Powiatu Grzegorz Nogły.

- Człowiek dla drugiego człowieka może być częścią nieba. Personel Szpitala Joannitas tworzą tacy ludzie, którzy innym potrafią tego nieba przychylić - mówiła Barbara Bandoła życząc podopiecznym ZPO, jak najwięcej słońca i wyjść na terapię wśród zieleni w parkowym zakątku.

Nowy letni sezon zainaugurowano koncertem w wykonaniu uczniów i nauczycieli Ogniska Muzycznego w Pszczynie.

- Łączymy pokolenia, łączymy seniorów i młodzież. Chcemy, aby nasz współpraca była kontynuowana - mówiła Joanna Sojka, a dyrektor Ogniska Muzycznego w Pszczynie Joanna Wiktorko podkreślała, że dyrekcja i personel szpitala łamie odważnie stereotypy. - Nie jesteście zaszufladkowani jedynie na niesienie zdrowia i pomocy - mówiła.

Podczas wydarzenia wicestarosta Barbara Bandoła z prezes Zarządu Katarzyną Michalik wręczyły nagrody uczestnikom II edycji konkursu plastycznego "Moi bliscy w pracy", w którym uczestniczyły dzieci pracowników Szpitala Joannitas w Pszczynie. 1 miejsce w kategorii wiekowej 4-6 lat zdobyła 5-letnia Łucja Dąbrowska, w kategorii wiekowej 7-8 lat: 8-letnia Zofia Placuch, w kategorii wiekowej 9-11 lat: 11-letnia Sandra Odróbka. Prace plastyczne przygotowane przez laureatów można było oglądać w zakątku terapeutycznym.

Otwarcie sezonu letniego ZPO w parkowym zakątku Szpitala Joannitas i koncert muzyków Ogniska Muzycznego rozpoczęły Daisy Days 2024 w Pszczynie.

ar / pless.pl

źródło: Powiat Pszczyński

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas" podaj