Rozrywka

  • 16 maja 2024
  • 22 maja 2024
  • wyświetleń: 1177

Istoty fantastyczne, The Old Oak i Królestwo Planety małp na ekranie pszczyńskiego kina!

Za nami:

Kolejny weekend i tydzień przed nami, a to oznacza nowy repertuar kina Pszczyńskiego Centrum Kultury! Przed nami dwie premiery: "Istoty fantastyczne" - familijne kino dla całej rodziny oraz "The Old Oak" - wzruszająca opowieść o niezwykłej przyjaźni. Na hit Disneya czyli "Królestwo Planety Małp" pckul zaprasza tym razem na godz. 20:00.

Istoty fantastyczne, The Old Oak i Królestwo Planety małp na ekranie pszczyńskiego kina!


The Old OakOstatni film w karierze Kena Loacha to wzruszająca opowieść o niezwykłej przyjaźni w świecie pełnym nienawiści. Reżyser po raz kolejny bierze na warsztat ważny temat społeczny i szuka światła tam, gdzie często jest je trudno zauważyć. Film miał swoją światową premierę na festiwalu w Cannes, a na kolejnych festiwalach filmowych otrzymał 6 Nagród Publiczności.

Dla lokalnej społeczności niewielkiego miasteczka w północnej Anglii pub The Old Oak to miejsce szczególne. Jedyna przestrzeń, gdzie ludzie wciąż mogą się spotkać i przy kuflu piwa omówić bieżące sprawy, ale też symbol brutalnych zmian, jakie dotknęły okolicę za sprawą głębokiej ekonomicznej recesji.Wszystko zaczęło się zmieniać w połowie lat 80., kiedy na fali strajku dobrze prosperujące za sprawą przemysłu górniczego miasto zaczęło stopniowo pogrążać się w kryzysie. Młodzi, nie widząc dla siebie miejsca, poczęli wyjeżdżać w poszukiwaniu lepszych perspektyw, a ci, którzy zostali, pogrążali się w marazmie. Narastająca frustracja i nieufność wobec wszystkiego co obce znajduje ujście, kiedy do miasta trafia autobus z syryjskimi uchodźcami. Sytuacja robi się coraz bardziej napięta, a mieszkańcom nie podoba się, że przyjezdni mogą liczyć na większe wsparcie niż oni. Szansą na porozumienie może okazać się niezwykła przyjaźń, jaka rodzi się między właścicielem pubu a młodą Syryjką.

Jeden z najważniejszych brytyjskich reżyserów Ken Loach kolejny raz podejmuje w swoim filmie ważny społeczny temat. Podejmując problem imigracji, zastanawia się nad przyczynami ksenofobii u swoich rodaków, nie bez przyczyn odnosząc się do głębokich systemowych zaniedbań.

Istoty fantastyczne

To historia dziewczynki, która odkrywa, że może zobaczyć wyimaginowanych przyjaciół wszystkich, których zna. Co robi z tą supermocą? Wyruszy w magiczną przygodę, aby połączyć zapomniane istoty fantastyczne z tymi, dla których są ważne.

Królestwo planety małp

Na ekranie także najnowszy hit wytwórni Disney czyli "Królestwo planety małp"!

W świecie zdominowanym przez żyjące w harmonii małpy ludzie zostali zepchnięci na margines. Gdy nowy przywódca małp buduje swoje imperium, młody samiec wyrusza w niezwykle trudną podróż, która zmieni jego dotychczasowe wyobrażenie o przeszłości, a nowe decyzje wpłyną na przyszłość zarówno małp jak i ludzi.

Reżyserem "Królestwa Planety Małp" jest Wes Ball (trylogia "Więzień labiryntu"), a w rolach głównych występują: Owen Teague ("To"), Freya Allan ("Wiedźmin"), Kevin Durand ("Locke & Key"), Peter Macon ("Shameless - Niepokorni") i William H. Macy ("Fargo").

ar / pless.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.