Rozrywka

  • 9 kwietnia 2024
  • 30 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 1841

[FOTO] Wernisaż wystawy malarstwa "Radość Kolorów" w Starym Dworcu w Goczałkowicach-Zdroju

W piątek 26 kwietnia w Starym Dworcu w Goczałkowicach-Zdroju odbył się wernisaż wystawy malarstwa "Radość Kolorów" autorstwa Karoliny Błaszczyk. Był on połączony z wykładem na temat impresjonizmu i postimpresjonizmu.

Wernisaż wystawy malarstwa "Radość Kolorów" autorstwa Karoliny Błaszczyk - 26.04.2024 · fot. GOK Goczałkowice-Zdrój


Wystawę możemy odwiedzać do Dnia Matki - 26 maja. Możemy na niej podziwiać obrazy utalentowanej artystki, która w kilku słowach tak mówi o sobie:

"Ukończyłam Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Katowicach. Przez długie lata nie stawałam przed sztalugą, będąc pochłonięta nauką na uczelniach o zupełnie odmiennym profilu niż sztuka, pracą zawodową oraz życiem rodzinnym.

Zdobyte jednak w czasach młodzieńczych umiejętności postanowiłam uzupełnić kilka lat później, studiując historię sztuki na Uniwersytecie Śląskim. To dzięki zdobytej tam wiedzy na temat twórczości dawnych mistrzów, doświadczeniom w szkole jako nauczyciel oraz swojej wrażliwości na piękno przyrody, postanowiłam wrócić do swojej dawnej pasji i znowu zacząć tworzyć. Moje ulubione techniki malarskie to olej i akryl na płótnie."


karolina błaszczyk

ar, mp / pless.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOK Goczałkowice" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

GOK Goczałkowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOK Goczałkowice" podaj