Rozrywka

  • 23 marca 2024
  • 2 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 1360

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej dla uczniów w pszczyńskim kinie!

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to projekt skierowany do szkół i przedszkoli. Już po raz osiemnasty dzieci i młodzież mogły wziąć udział w projekcjach filmów przygotowanych specjalnie na potrzeby edukacyjne związane z programem nauczania danej grupy wiekowej. Odbędą się one również w kinie Pszczyńskiego Centrum Kultury! O projekcie opowiada Radosław Staszewski - kierownik ds. kina i organizacji imprez.

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w kinie pckulu!
Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej - ilustracja · fot. Edukacja Młode Horyzonty / Facebook


Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to filmy dostosowane do wszystkich poziomów edukacji: przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych. To cykle tematyczne oparte na wyjątkowych filmach, uzupełnione prelekcją, omówieniem i propozycją warsztatów plastycznych, kartą pracy, scenariuszem lekcji oraz analizą psychologiczną.

- Zapisać się może każdy - formularz zapisów dostępny jest na stronie NHEF.pl; a nasze kino również wzięło udział w tym programie. Prezentujemy oczywiście niepełny cykl - ze względu na termin otwarcia, ale w kolejnym roku - już od września 2024 - będziemy prezentować pełna ofertę NHEF - wyjaśnia Radosław Staszewski.

- Przygotowane materiały dydaktyczne stanowią pomoc dla nauczycieli w realizacji podstawy programowej poszczególnych przedmiotów. Jednocześnie udział w NHEF wzbogaci programy wychowawczo-profilaktyczne szkoły, a filmy oglądane w domu z udziałem rodziny ucznia mogą stanowić inspirujący punkt wyjścia do działań wychowawczych zarówno w szkolnej klasie, jak i w domu - opowiada.

Pszczyńskie kino pckulu realizuje 4 programy dla czterech grup wiekowych. Seanse są raz w miesiącu dla danej grupy wiekowej.

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej pozostają w zgodzie z podstawą programową Ministerstwa Edukacji Narodowej. W 2012 roku projekt został uhonorowany Nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii "edukacja młodego widza". W 2011 roku NHEF został włączony do rodziny projektów Filmoteki Szkolnej oraz należą do Koalicji dla edukacji filmowej powołanej przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Honorowy patronat nad programem ma organizacja Europa Cinemas.

ar / pless.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.