Rozrywka

  • 22 lutego 2024
  • 6 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 3076

Pszczyńskie Impresje Instrumentalne w nowym pckulu - harmonogram warsztatów

Stowarzyszenie Edukacji Artystycznej Ogniska Muzycznego w Pszczynie ma przyjemność zaprosić wykonawców instrumentalnych do wzięcia udziału w III Edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Pszczyńskie Impresje Instrumentalne" pod patronatem Burmistrza Pszczyny Dariusza Skrobola oraz Uniwersytetu Śląskiego - Wydziału Instytutu Sztuk Muzycznych. Ogłaszamy harmonogram warsztatów artystycznych towarzyszących III edycji Konkursu!

Wnętrza nowego pckulu - 02.2024
Sala widowiskowa nowego pckulu - 02.2024 · fot. Andrzej Grynpeter / pckul


W dniach 16-17 kwietnia 2024 r. w Pszczyńskim Centrum Kultury oprócz przesłuchań konkursowych odbędą się otwarte warsztaty artystyczne, na które zaproszeni są zarówno uczestnicy konkursu, jak i wszelkie inne osoby zainteresowane tematami zaplanowanymi przez znakomitych wykładowców. Wstęp wolny!

We wtorek 16 kwietnia w godz. 10.30-12.00 z grającymi na skrzypcach, altówce i innych instrumentach smyczkowych pracować będzie Alicja Pacześniak-Słota (dyrygentka, skrzypaczka, kameralistka, animatorka kultury). Uczestnicy warsztatów proszeni są o zabranie instrumentów.

We wtorek 16 kwietnia w godz. 16.00-17.30 z gitarzystami spotka się Sebastian Kowol (muzyk sesyjny, gitarzysta, kompozytor, pedagog). Uczestnicy warsztatów proszeni są o zabranie instrumentów.

W środę 17 kwietnia w godz. 11.00-12.30 przy fortepianie spotkacie się z dr Aleksandrą Hałat (pianistką, kameralistką, badaczką i edukatorką). Nie trzeba zabierać instrumentu! :)

Tematy warsztatów, sylwetki wykładowców oraz wszelkie pozostałe informacje dostępne są w wydarzeniu na Facebooku "Pszczyńskie Impresje Instrumentalne" oraz na stronie internetowej: ogniskomuzycznepszczyna.pl.

Organizatorami wydarzenia są Ognisko Muzyczne w Pszczynie oraz Pszczyńskie Centrum Kultury.

Podczas tegorocznej edycji w Jury zasiądą:

  • prof. dr hab. Izabella Zielecka - Panek - przewodnicząca jury
  • dr Marcin Żupański
  • Arkadiusz Wiech.


Uczestnicy konkursu oraz nauczyciele będą mieli możliwość wziąć udział w warsztatach artystycznych prowadzonych przez dr Aleksandrę Hałat - pianistkę.

Zagadnienia warsztatów:

1. Jak się motywować do pracy z instrumentem?
2. Ćwiczenie - jak sprawić, aby było pozytywnym wyzwaniem.
3. Jak radzić sobie ze stresem przed wyjściem na estradę i w trakcie występu.
4. Dlaczego tak ważny jest styl w muzyce?
5. Waga ukazania stylistyki w utworze i co się z tym wiąże.
6. Jak budować kontakt z publicznością?

Warsztaty poprowadzi też gitarzysta Sebastian Kowol.

Zagadnienia warsztatów:

1. Co wynika ze współbrzmienia.
2. Co to jest septyma?
3. Czy chwyt to akord?
4. Czy dwa plus dwa to trzy?

Dyrygentka Alicja Pacześniak-Słota poprowadzi warsztaty pt. "granie w zespole jako najlepsza inwestycja w rozwój muzyczny uczniów klasy skrzypiec".

Zagadnienia warsztatów:

1. Postawa z instrumentem podczas gry.
2. Praca nad smyczkowaniem.
3. Ćwiczenie intonacji.
4. Ćwiczenie trudnych rytmów.
5. Repertuar na różne składy instrumentalne.

Jak co roku uczestnicy będą mieli możliwość zwiedzić zabytki Pszczyny: Muzeum Zamkowe w Pszczynie (oprowadzanie grupowe z przewodnikiem), a także Zagrodę Wsi Pszczyńskiej - Skansen oraz Zagrodę żubrów.

Koncert Galowy laureatów konkursu będzie okazją do podkreślenia wartości edukacji gry na instrumentach muzycznych.

Link do regulaminu oraz karty zgłoszenia dostępny jest na stronie internetowej ogniskomuzycznepszczyna.pl oraz na profilu Ogniska na Facebooku: https://www.facebook.com/ogniskomuzycznepszczyna.

- Zachęcamy do wspólnego muzykowania i dzielenia się emocjami muzycznymi - mówią organizatorzy.

Portal pless.pl objął wydarzenie patronatem medialnym!

Pszczyńskie Impresje Instrumentalne w nowym pckulu!

ar / pless.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.