Rozrywka

  • 18 lutego 2024
  • wyświetleń: 4375

[WIDEO, FOTO] Pszczyńska Orkiestra Ludowa zagrała na otwarciu nowego pckulu

We wtorek 13 lutego Pszczyńska Orkiestra Ludowa zrobiła niespodziankę i zagrała na uroczystym otwarciu Pszczyńskiego Centrum Kultury dla mieszkańców o godz. 20. W ramach inauguracji tego ważnego wydarzenia kulturalnego Orkiestra zaprezentowała się przed liczną publicznością, prezentując bogaty repertuar tradycyjnych utworów ludowych.

Pszczyńska Orkiestra Ludowa zagrała na otwarciu nowego Centrum Kultury
fot. Stowarzyszenie Pszczyńska Orkiestra Ludowa, Tomasz


Po zagraniu pierwszego utworu przed wejściem do nowego obiektu, dyrektor Centrum Kultury Michał Czernek osobiście zaprosił Orkiestrę do zagrania w środku. Występ spotkał się z gorącym przyjęciem, co zaowocowało burzami oklasków. Goście wspólnie śpiewali pszczyńską pieśń "Przy piecu stoła", a nawet znalazła się para, która postanowiła zatańczyć!

- Odbiór naszej muzyki był niezwykle entuzjastyczny, a sami organizatorzy wydarzenia bardzo ciepło nas przyjęli, mimo że nasza obecność była niespodzianką. Po zagraniu kilku tradycyjnych utworów z ziemi pszczyńskiej i przywitaniu zebranych gości, Orkiestra wspólnie z innymi zgromadzonymi udała się na zwiedzanie nowego budynku Centrum Kultury - mówi Tomasz Marzec.Dla Orkiestry udział w tym historycznym wydarzeniu był wyjątkową okazją do propagowania bogactwa kultury pszczyńskiej oraz prezentacji umiejętności przed szeroką publicznością. - Jesteśmy zaszczyceni możliwością uczestniczenia w inauguracji Pszczyńskiego Centrum Kultury i z radością będziemy kontynuować naszą działalność, przyczyniając się do kulturalnego życia naszego regionu - zapowiada T. Marzec.

Od 1 stycznia 2024 Orkiestra działa pod patronatem Pszczyńskiego Centrum Kultury.

Odwiedź także profil Pszczyńskiej Orkiestry Ludowej na Facebooku: https://www.facebook.com/pszczynskaorkiestraludowa

Pszczyńska Orkiestra Ludowa zagrała na otwarciu nowego Centrum Kultury
fot. Stowarzyszenie Pszczyńska Orkiestra Ludowa, Tomasz

ar / pless.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.