Reklama

Rozrywka

  • 12 listopada 2023
  • 27 listopada 2023
  • wyświetleń: 6991

[ZDJĘCIA] W koncercie ku czci św. Cecylii wsparli małą Gaję

W miniony weekend Muzycy z Łąki wraz z Przyjaciółmi zagrali koncerty w kościołach w Łące i Czarkowie. Połączyła ich miłość do muzyki oraz chęć pomagania małej mieszkance Łąki. Zobaczcie zdjęcia! Ile pieniędzy na leczenie dziewczynki udało się zebrać?

Muzycy z Łąki i Przyjaciele w koncercie ku czci św. Cecylii wsparli małą Gaję - 24-26.11.2023 · fot. powiat


12-osobowy chór damsko-męski oraz sześciu instrumentalistów - podjęło się niesamowitej misji. Dali wyraz swojej miłości do muzyki oraz solidarności z potrzebującą pomocy dziewczynką, zapraszając na koncerty Ku czci św. Cecylii na rzecz Gai Operchalskiej, małej mieszkanki tej miejscowości, która walczy o wzrok.

W koncertach wystąpili: Aurelia Uszok, Magdalena Kawka, Dorota Bieniek-Magiera, Kinga Baron, Klaudia Kubańska, Katarzyna Ćwierz, Natalia Szafron, Paulina Kolarz, Bartosz Mika, Szymon Kaul, Karol Kołeczko i Marcin Weideman. O oprawę muzyczną zadbali: Patrycja Faruga, Grzegorz Kołeczko, Bartłomiej Dzida, Bartłomiej Durok, Łukasz Bielecki i Daniel Kolarz.

Kościoły wypełniły się mieszkańcami, którzy postanowili hojnie wesprzeć chorą dziewczynkę. Podczas koncertu w Łące zebrano 6 870,50 zł, natomiast w Czarkowie - 7 846,00 zł. Razem daje to niesamowitą kwotę 14 716,50 zł na leczenie Gai!

Organizację koncertu wsparł Powiat Pszczyński, a wydarzeniu patronowała Barbara Bandoła, starosta pszczyńska. Muzykom oraz wszystkim, którzy wsparli cel koncertu dziękował wicestarosta Damian Cieszewski.

Gaja Operchalska ma 3 latka. Jej codzienność to rehabilitacje, terapie i turnusy. Jednak to za mało. Rodzice są bardzo zdeterminowani, żeby uratować wzrok dziewczynki. W lutym tego roku za granicą przeszła pierwszą operację - polegającą na regeneracji nerwu wzrokowego. Dostała szansę widzenia. Zabieg musi być powtarzany co pół roku aż do momentu, gdy zostanie uzyskany oczekiwany efekt.

ar, BM / pless.pl

źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.