Reklama

Rozrywka

  • 19 listopada 2023
  • wyświetleń: 798

Jest już śląska wersja komiksu "Paneuropa. Solidarni z Ukrainą"!

Jest już śląska wersja komiksu "Paneuropa. Solidarni z Ukrainą"! To wyjątkowe wydawnictwo przygotowane przez Komisję Europejską i traktujące o pomocy, którą między innymi społeczność naszej gminy udzieliła ofiarom wojny.

Pszczyna bohaterką komiksu "Paneuropa" - 25.10.2023 · fot. pless.pl


- Komiks "Paneuropa. Solidarni z Ukrainą" to świadectwo pomięci tego, co działo i dzieje się u naszego sąsiada. To również dokument ukazujący, co po rosyjskiej napaści na Ukrainę wydarzyło się w Polsce, między innymi w Pszczynie. Komiks pokazuje jak pszczyńska społeczność, dosłownie w sekundy, potrafiła się zmobilizować i wykorzystać pokłady swojej wielkiej, pozytywnej energii, aby pomóc osobom, głównie kobietom i dzieciom; okazać im schronienie, nakarmić, wesprzeć w tej trudnej chwili. Emocje związane z tym, co działo się za nasza wschodnią granicą oraz w kraju, zasługują na zapamiętanie - podkreśla ponownie burmistrz Dariusz Skrobol.

- Poza wersją polską, ukraińską i angielską, na początku listopada pojawiła się także wersja śląska komiksu. Jestem przekonany, że znajdzie spore grono odbiorców i będzie cieszyć się sporym zainteresowaniem. Zachęcam do lektury, która może się dla wielu osób okazać niemałym wyzwaniem - dodaje burmistrz.

Wszystkie wersje komiksu można pobrać ze strony https://poland.representation.ec.europa.eu/news/paneuropa-solidarni-z-ukraina-2023-10-07_pl

BM / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.