Reklama

Rozrywka

  • 18 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 1145

[ZDJĘCIA] Plener bielskiej Fotogrupy 2B w Pszczynie

W sobotę 12 sierpnia w Skansenie - Zagrodzie Wsi Pszczyńskiej zorganizowano Letni Fotoplener Fotogrupy 2B.

Plener bielskiej Fotogrupy 2B w Pszczynie - 12.08.2023 · fot. Urbanek, Tomasz Kania, Piotr Kuboszek, Piotr Urbanek


O to, co kryje się pod nazwą Fotogrupa 2B zapytaliśmy jedną z administratorek grupy, Monikę Więzik.

- Fotogrupa 2B to facebookowa grupa pasjonatów fotografii, która została założona spontanicznie przez pasjonatów fotografii ponad 3 lata temu. Do grupy może dołączyć każdy, któremu są bliskie zagadnienia fotografii: zarówno fotografowie jak i modelki, modele, wizażystki, styliści, a także osoby zajmujące się rekwizytami czy obróbką obrazu. Wiek i doświadczenie nie mają znaczenia, ważna jest pasja, która nas łączy. Obecnie w grupie zamkniętej zarejestrowanych jest ponad 600 osób, z czego około 70-80 aktywnie działa i bierze udział w oficjalnych wydarzeniach, czy też spontanicznych sesjach grupowiczów. Od niedawna założyliśmy także grupę publiczną, na której każdy z użytkowników Facebooka może podejrzeć prace grupowiczów - opowiada.

Dlaczego więc kilkadziesiąt osób związanych z fotografią wzięło udział w pszczyńskim Skansenie?

- W ciągu roku staramy się organizować kilka wydarzeń fotograficznych pod szyldem Fotogrupy 2B. Najczęściej gościmy w zaprzyjaźnionych ośrodkach sportów wodnych nad Jeziorem Żywieckim, ale odwiedzamy również ziemię pszczyńską. W zeszłym roku zorganizowaliśmy m.in. letni plener w MORiS w Łące. Dziś gościmy w Zagrodzie Wsi Pszczyńskiej, pięknym miejscu, które sprzyja kreatywności fotograficznej. Grupowicze realizują liczne tematy sesji, m.in. obraz sielskiej wsi, stroje ludowe, a nawet sesję ślubną. Serdecznie dziękujemy za gościnę i możliwość propagowania piękna tego miejsca - dodaje Tomasz Kania, administrator grupy i współorganizator spotkania.

Nie pierwszy raz redakcja pless.pl oraz czecho.pl wspomina o działalności grupy pasjonatów fotografii, jaką jest Fotogrupa 2B. W listopadzie 2022 roku opisywaliśmy warsztaty, które Fotogrupa 2B zorganizowała i przeprowadziła dla wychowanków czechowickiego Domu Dziecka.

Piotr Kuboszek wspomina:

- To był niezapomniany czas spędzony ze wspaniałą młodzieżą. Członkowie naszej grupy kontynuowali warsztaty z nastolatkami, którzy podłapali bakcyla fotografii przez II półrocze roku szkolnego, wykorzystując zakupiony przez grupę, dzięki hojności sponsorów, sprzęt fotograficzny. Wynikiem tych zajęć były wielokrotne publikacje zdjęć wykonanych przez wychowanków w międzynarodowych magazynach modelingowych. Ta inicjatywa dała nam siłę do prowadzenia dalszych prelekcji i warsztatów o fotografii - mówi.

Wszystkich zainteresowanych fotografią, modelingiem, wizażem oraz nawiązywaniem pozytywnych relacji z członkami grupy jak również rozwijaniem swojej pasji i umiejętności, administratorzy grupy zapraszają do dołączenia do grupy FB: Fotogrupa2B: https://www.facebook.com/groups/fotogrupa2b.

Od niedawna działa również publiczny profil FB grupy: https://www.facebook.com/groups/fotogrupa2b2, gdzie coraz chętniej są prezentowane prace członków osób pozytywnie zakręconych na punkcie fotografii. Grupę można również śledzić na Instagramie: https://www.instagram.com/fotogrupa2b oraz na platformie YouTube: https://www.youtube.com/@fotogrupa2b.
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Skansen" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Skansen

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Skansen" podaj