Reklama

Rozrywka

 • 8 sierpnia 2023
 • 29 sierpnia 2023
 • wyświetleń: 1856

Konkurs Koron Dożynkowych - "Wieniec dożynkowy jako tradycja polskiej wsi"

Za nami V Konkurs Koron Dożynkowych pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Miedźna "Wieniec dożynkowy jako tradycja kulturowa polskiej wsi", a organizowany przez Gminny Związek Kółek i Organizacji Rolniczych w Miedźnej i Gminny Ośrodek Kultury w Miedźnej z siedzibą w Woli.

V Gminny Konkurs „Wieńców Dożynkowych Żniwne 2023” · fot. UG Miedźna


Komisja Konkursowa w składzie:
 • Łucja Krutak - Przewodnicząca Wojewódzkiej Rady KGW; prezes GZRKiOR w Miedźnej - Przewodnicząca Komisji;
 • Andrzej Painta - Radny Gminy Miedźna;
 • Mirosława Pytel - Gminny Ośrodek Kultury w Miedźnej;
 • Joanna Figura - Urząd Gminy Miedźna


po obejrzeniu i wnikliwej ocenie 6 wieńców dożynkowych wykonanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z Frydku, Gilowic, Góry, Grzawy, Miedźnej i Woli, zgodnie z regulaminem konkursu postanowiła przyznać następujące nagrody:
 1. miejsce i nagroda finansowa dla KGW w Woli,
 2. miejsce i nagroda finansowa dla KGW we Frydku,
 3. miejsce i nagroda finansowa dla KGW w Miedźnej
 4. miejsce i nagroda finansowa dla KGW w Górze,
 5. miejsce i nagroda finansowa dla KGW w Gilowicach,
 6. miejsce i nagroda finansowa dla KGW w Grzawie.


- Nie była to łatwa ocena i prosty werdykt. Obrady były bardzo długie, a dyskusja była bardzo merytoryczna i burzliwa. Analizowano każdy element. Każda z koron miała swój swoisty urok, wdzięk, piękno i wymagała bardzo wielu godzin pracy. Wykonanie koron było precyzyjne, estetyczne i zgodne z kanonami tradycji w zakresie kompozycji, formy, materiału i techniki. Komisja doceniła włożony trud, zaangażowanie, a także przekazywane z pokolenia na pokolenie zwyczaje, obyczaje i obrzędy - podsumowują organizatorzy.

- Serdecznie gratulujemy talentów, umiejętności i ogromnej wiedzy wszystkim uczestnikom - Kołom Gospodyń Wiejskich - funkcjonującym i działającym na terenie naszej gminy. Dziękujemy z całego serca za Waszą piękną, aczkolwiek bardzo czasochłonną pracę. Korony dożynkowe są niezwykłymi arcydziełami. Każda z nich pokazała ogromną wrażliwość artystyczną. Już dzisiaj czekamy na przyszłoroczne dzieła. Dziękujemy jednocześnie komisji za pracę i jakże trudną ocenę - dodają.

BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.