Rozrywka

  • 13 sierpnia 2023
  • 29 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 52202

[ZDJĘCIA, WIDEO] Za nami Dożynki Gminne w Wiśle Małej i jubileusz sołectwa!

W sobotę 26 sierpnia odbyły się gminne dożynki. W tym roku ich gospodarzem było sołectwo Wisła Mała. Na wydarzenie zapraszali burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol oraz starostowie dożynek Daria Bazgier i Piotr Mertens.

Dożynki Gminne 2023 oraz 800 lat Wisły Małej - Korowód - 26.08.2023 · fot. Grzegorz Załucki / pless.pl


Gospodarzem tegorocznych dożynek było sołectwo Wisła Mała. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w organizację przedsięwzięcia. To był wspaniały czas. Święto Plonów zbiegło się z obchodami 800-lecia miejscowości. Nie mogło być lepszych urodzin. Wszyscy stanęli na wysokości zadania. Jeszcze raz dziękuję i gratuluję jubileuszu.

Dariusz SkrobolBurmistrz Pszczyny


Dożynki Gminy Pszczyna 2023 w Wiśle Małej - ozdoby dożynkowe - 25.08.2023 r. · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


Dożynki rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. Św Jakuba Starszego Apostoła. Po nabożeństwie korowód z udziałem orkiestry dętej wyruszył w stronę Restauracji Pustelnik, gdzie odbyły się obrzędy dożynkowe. W programie znalazły się: występy, przedstawienie, wystawy, a nawet przejażdżka Harleyem! Wieczór zwieńczyła zabawa z gwiazdą - Grzegorzem Poloczkiem oraz z zespołem Medium. Pokazany został także film "Wspomnienia małowiślan".

Dożynki Gminne 2023 oraz 800 lat Wisły Małej - występy artystyczne - 26.08.2023 · fot. Grzegorz Załucki / pless.pl


Były również imprezy towarzyszące. Wśród nich: wystawa maszyn rolniczych, wystawa historyczna o Wiśle Małej, wystawa ptaków ozdobnych drobnego inwentarza, strefa zabawy dla najmłodszych, promocja Produktów Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej, możliwość zwiedzania zabytkowej wieży dzwonnicy kościoła oraz przejażdżka Harleyem z Farorzem.

Dożynki Gminne 2023 oraz 800 lat Wisły Małej - 26.08.2023 · fot. Grzegorz Załucki / pless.pl


Podczas Dożynek Gminnych w Wiśle Małej w godzinach uruchomiony został punkt informacyjny Referatu ds. Jakości Powietrza Gramy czysto! #smogover, w którym będzie można uzyskać informacje na temat programu "Czyste Powietrze".

Przypominamy, że zgodnie z zapisami uchwały antysmogowej dla województwa śląskiego, od 1 stycznia 2024 roku zabronione będzie palenie w kotłach węglowych wyprodukowanych do 2012 roku.

Zapis transmisji na żywo z korowodu dożynkowegoLoading...


Loading...

BM, mp / pless.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.