Reklama

Rozrywka

  • 5 lipca 2023
  • wyświetleń: 3044

Nareszcie wakacje! Masa atrakcji w Goczałkowicach-Zdroju

Za nami:

Kulturalnie, rekreacyjnie, sportowo, kreatywnie - właśnie tak spędzimy wakacje w Goczałkowicach! W lipcu ofertę przygotowały Gminny Ośrodek Kultury i Gminna Biblioteka Publiczna, a w sierpniu - Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji. Sprawdźcie program!

30 km pontonem i rowerem wzdłuż Dunajca - 05.08.2020
Pontonowy spływ Dunajcem - 05.08.2020 · fot. GOSiR Goczałkowice-Zdrój


Wakacyjna frajda z Gminnym Ośrodkiem Kultury i bibliotekąPrzez cały miesiąc lipiec goczałkowickie instytucje kultury zapraszają do udziału w wakacyjnej ofercie na rodzinne wyjazdy, konkursy i warsztaty.

W ramach wakacji zaplanowano siedem wycieczek skierowanych do najmłodszych, ich rodziców, dziadków i opiekunów. Dinozatorland to pierwsza z propozycji, jaka znalazła się w ofercie. Park rozrywki to wyjątkowe miejsce, gdzie twarzą w twarz można stanąć z prehistorycznymi gadami oraz skorzystać z dodatkowych atrakcji, jakie oferuje mini wesołe miasteczko. Pośród znanych i lubianych kierunków, których nie trzeba reklamować znajdzie się również wyjazd do Legendii w Chorzowie oraz do ZOO w Ostrawie.

W ramach zaplanowanych nowości jest także wspólna wycieczka do Beskidzkiego Centrum Zabawki Drewnianej w Stryszawie, gdzie zwiedzimy wyjątkowe muzeum i będziemy uczestniczyć w warsztatach malowania zabawek. Następnie udamy się do Lanckorony - klimatycznego miasteczka, w którym zatrzymał się czas. Na miejscu udamy się do Muzeum Regionalnego oraz spotkamy się m.in. z Ireną Zgudą - autorką przepięknej wycinanki lanckorońskiej. W dalszej kolejności wybierzemy się do pobliskiej Brennej na Bajkowy Szlak Utopca. Podczas wyprawy poznamy niesamowite przygody Utopca - Gazdy Brennicy. Wybierzemy się do "Grabowej Chaty" i "Ogrodu Bajek", w którym dzieci poznają legendy i podania z regionu Beskidu Śląskiego.

Kolejna wyjazd, który po raz pierwszy pojawił się wśród propozycji na rodzinne spędzenie czasu wolnego to oddalone o 150 km od Goczałkowic Opole. W programie zwiedzania znajdzie się m.in. Muzeum Polskiej Piosenki, Wyspa Pasieka, Wieża Piastowska, Mauzoleum Piastów Górnośląskich u ojców franciszkanów, Rynek - Ratusz, pomnik księcia Kazimierza I Opolskiego, Aleja Gwiazd Polskiej Piosenki, fontanna 800-lecia Opola. Zobaczymy także figurę "Śląskiego Kopciuszka", postacie związane z Opolem, Zamek Górny i pomnik księcia Władysława II Opolczyka. Na zakończenie pojedziemy na Górę św. Anny. Tam odwiedzimy kościół wraz z klasztornym muzeum, rajski plac, pomnik Czynu Powstańczego i Stary Dom Pielgrzyma.

Jedną z ostatnich propozycji wycieczkowych będzie Geo-Park w Glince, gdzie odwiedzający będą mogli skorzystać z wielu atrakcji: małpi gaj, tyrolka, odkryty basen o długości aż 110 metrów i ścianka wspinaczkowa na wolnym powietrzu, a to wszystko w starym kamieniołomie, którego historia sięga 1927 roku! (Uwaga! Cena biletu zawiera wyłącznie wstęp na basen, reszta atrakcji dodatkowo płatna). Wejście na teren parku zostanie poprzedzone przejściem wraz z przewodnikiem na Trójstyk - punkt styku granic Polski, Czech i Słowacji.

Stacjonarnie, w każdą środę GOK zaprasza dzieci wczesnoszkolne do udziału w mini półkoloniach. W ramach całodniowych zajęć odbywać się będą animacje muzyczne, animacje taneczne, warsztaty hand-made oraz gry i zabawy (opłata za zajęcia zawiera dwudaniowy obiad oraz deser).

Dodatkowo biblioteka przygotowała konkursy. Jak co roku czeka na wakacyjne zdjęcia z książką, a po raz pierwszy prosi o przygotowanie własnoręczne wykonanych pocztówek z podróży!

SZCZEGÓŁY NA STRONIE GOK - CZYTAJ WIĘCEJ

wakacje gocz


Wakacje z Gminnym Ośrodkiem Sportu i RekreacjiGminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach-Zdroju zaprasza do udziału w akcji "Nareszcie Wakacje z GOSiR-em 2023".

Przez całe wakacje w okresie 26 czerwca do 1 września, od poniedziałku do piątku dzieci, młodzież i studenci do 26. roku życia z terenu gminy Goczałkowice-Zdrój mogą skorzystać z promocyjnego biletu wstępu na krytą pływalnię "Goczuś" w Goczałkowicach-Zdroju. Bilet w kwocie 2 zł za 67 minut (dopłata za przekroczony czas 0,18 zł za minutę) dostępny jest za okazaniem legitymacji szkolnej/studenckiej (w przypadku braku adresu na legitymacji organizator prosi o inny dokument potwierdzający zamieszkanie).

W trzecim tygodniu lipca dla klientów krytej pływalni "Goczuś" w Goczałkowicach-Zdroju na basenie sportowym zostanie rozłożony wodny tor przeszkód Aquaglide. Atrakcja ta jest idealną formą nowego wymiaru rozrywki, by urozmaicić czas wszystkim na basenie.

GOSiR zaprasza do udziału w sierpniowych wyjazdach rodzinnych. 2 sierpnia planowany jest wyjazd na spływ pontonowy na Dunajcu połączony z wycieczką rowerową. Na 30 sierpnia zaplanowany jest z kolei wyjazd na spływ kajakowy na rzece Liswarta.

W sierpniu GOSiR we współpracy z Wake Parkiem Goczałkowice-Zdrój zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia na wakeboardzie. Będą odbywać się w trzy sierpniowe środy - 9, 16, 23 sierpnia.

Wisienką na torcie, jak co roku będzie Goczałkowicki Rajd Rowerowy, który zaplanowany został na ostatnią niedzielę sierpnia.

SZCZEGÓŁY NA STRONIE GOSIR - CZYTAJ WIĘCEJ

wakacje gocz

ar / pless.pl

źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOK Goczałkowice" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

GOK Goczałkowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOK Goczałkowice" podaj