Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 7 września 2006
  • wyświetleń: 1257

Koncert Apocalyptica w Jamie

Koncert Apocalyptica w Jamie


Klub JAMA zaprasza na kolejny koncertowy wieczór. W dniu 8 września na ekranie kina zobaczycie koncert zespołu Apocalyptica. Początek o godz. 21.15. Wstęp bezpłatny.

Apocalyptica to fiński zespół muzyczny złożony z trzech (dawniej czterech) wiolonczelistów po klasycznej edukacji muzycznej. Ich specjalizacją jest cello rock, choć grają również muzykę klasyczną. Zespół z powodzeniem stara się obalić stereotyp, że muzyka smyczkowa musi być powolna i mało porywająca, a także sprawia, że wiolonczela przestaje się kojarzyć wyłącznie z muzyką symfoniczną.

Zaczęli karierę w 1996 roku, wydając płytę Plays Metallica..., zawierającą wyłącznie covery Metalliki. Płyta szybko stała się przebojem, a zespół zyskał międzynarodową sławę. Drugi krążek, Inquisition Symphony, nie odbiegał zawartością od debiutanckiego - również zawierał niemal wyłącznie covery, głównie Metalliki i Sepultury. Przełomowa stała się nawiązująca do heavy metalu płyta Cult, wydana w 2000 roku. Zawierała 13 utworów, z czego aż 10 własnego autorstwa Eicci Toppinena i dwie kolejne przeróbki piosenek Metalliki.

Na czwartej płycie studyjnej, zatytułowanej Reflections, znalazł się już tylko kompozycje własne, w pewien sposób odbiegające od typowego wcześniej dla nich stylu. 24 stycznia 2005 roku zespół wydał piąty krążek studyjny, zatytułowany po prostu Apocalyptica.

Mirosław Nowiński

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.